Laipni lūgti Ziemeļkiprā!

welcome

Vidusjūras pērle - Kipra

Kipras sala tiek dēvēta par Vidusjūras pērli. Un tie noteikti nav tikai tukši vārdi, jo sala ir viena no maģiskākajām vietām Vidusjūrā. Sākot ar lieliskiem laika apstākļiem, dabu, interesantu vēsturi, vēstures pieminekļu dažādību un beidzot ar kultūras tradīcijām. Sala ir sadalīta divās daļās, viena ir pasaulē atzītā salas dienvidu daļa, kas ir iekļauta Eiropas Savienībā, tur galvenokārt dzīvo Kipras grieķi. Un Kipras ziemeļu daļa, kas ir pasaulē neatzīta valsts, kur pamatā dzīvo Kipras turki.
Ziemeļkipra pārsteidz ar savu kolorītu, smilšainajām pludmalēm, dabu, apskates vietām, nesteidzīgo dzīves ritmu, lieliskām viesnīcām un vietējo iedzīvotāju viesmīlību.
Katrs gadalaiks te ir dumpis ar dažādām garšām, aromātiem, skaņām, faktūrām un krāsām!
Ziemeļkipra, kas gadsimtiem nav zaudējusi savu šarmu ar vēsturiskiem artefaktiem un daudzu seno civilizāciju pieminekļiem, aicina jūs!
Izpētot vietas, kas iedvesmojušas daudzas slavenas personības, kā piemēram, Leonardo da Vinči, Viljamsu Šekspīru un pat Voltu Disneju, jūsu brīvdienas kļūs par sapni. Sapni, ar gadsimtiem ilgu vēsturi un mierīgu Vidusjūras gaisu, kas savijas ar dabu. Būt starp jūras bruņurupučiem, piedzīvojot mirkļus kopā ar savvaļas dzīvniekiem un baudot savvaļas orhideju skaistumu, jūsu brīvdienas vēl ilgi paliks atmiņā. Tāpēc, izpētiet neskartās garās zelta pludmales, iegremdējieties Vidusjūras blūzā un sagatavojieties piedzīvojumiem, ko vēl neesat pieredzējuši.
Neparastā salas kultūra, aicina jūs iepazīt Kipras tradīcijas. Mīlestības un skaistuma dievietes Afrodītes dzimtene, leģendārā nemirstīgās mīlestības sala, piedāvā unikālu pieredzi ikvienam apmeklētājam. Salā lieliskas brīvdienas izbaudīs gan ģimenēm ar bērniem, gan romantiski pāri, gan aktīvās atpūtas cienītāji, kā arī azartiskas personas, kas laiku var pavadīt lieliskās kazino viesnīcās.
Tagad ir pienācis laiks atklāt Vidusjūras apslēpto paradīzi un apmeklēt Ziemeļkipru!

welcome

Ko apskatīt Ziemeļkiprā?

FAMAGUSTA – iedvesmas pilsēta Viljamam Šekspīram. KIRĒNIJA - Ziemeļkipras tūrisma galvaspilsētu. KARPASAS PUSSALA - Kipras tālākais ziemeļu punkts. GUZELYURT - viena no bagātākajām Ziemeļkipras vietām. NIKOSIJA - vienlaicīgi ir galvaspilsēta Kipras Grieķijas Republikai un Ziemeļkipras Turcijas Republikai.

Uzdot jautājumus un veikt rezervācijas PuzzleTravel

variet, rakstot uz e-pastu: [email protected]

SAZINIES AR MUMS

FAMAGUSTA

Viljama Šekspīra

iedvesmas pilsēta

Famagustas pilsēta ar savām vēsturiskjām un reliģiskajām vietām ir viena no iecienītākajām un apmeklētākajām pilsētām Ziemeļkiprā.

Pilsētas dabiski dziļā osta ir piesaistījusi lielu skaitu kuģu, tirgotāju no Vidusjūras austrumdaļas un ārpus tās.

Famagusta vēsturiski bija pazīstama kā "baznīcu pilsēta" jo tajā bija tikpat baznīcu, cik gadā dienu. Kā vēsta leģendas, tad tās cēluši vīrieši un sievietes, kas vēlējās iegādāties vietu debesīs. Katrai baznīcai šajā noslēpumainajā pilsētā ir savs stāsts.

Pastaiga pa trīs kilometrus garajiem Venēcijas mūriem, kas ieskauj visu Osmaņu iekaroto pilsētu, būs pietiekami, lai pilsētas vēsturi atklātu kā senu pastkarti no pagātnes.

Pilsētas mūris, kas savulaik iedvesmoja slavenā angļu rakstnieka Viljama Šekspīra drāmas sēriju Otello, Venēcijas pils, kurā apmetusies karaliskā ģimene, dārgumi, kas vēl nav atrasti, kapenes, baznīcas ir tikai daļa no tā, kas padara Famagustu par īstu pērli.

Dažu minūšu gājienā ir iespējams pastaigāties pa pamesto pilsētu Varošu, kas savulaik (1960.gados) bija iecienīts kūrorts tādu slavenību vidū kā Elizabete Teilore.

Uzdot jautājumus un veikt rezervācijas PuzzleTravel

variet, rakstot uz e-pastu: [email protected]

SAZINIES AR MUMS

KIRĒNIJA

Ziemeļkipras tūrisma galvaspilsēta

Kirēniju dēvē par Ziemeļkipras tūrisma galvaspilsētu. Viens no skaistākajiem apskates objektiem atrodas šeit, Piecu pirkstu kalnos esošā Svētā Hilariona pils. No tās paveras krāšņs skats uz Kirēniju, un uz visu Ziemeļkipras Vidusjūras piekrasti. Pavisam netālu atrodas arī Bellapais ciemats, kuru rotā pasaulslavenā gotiskā stilā celtā 13. gadsimta Bellapais abatija, un tā ir viena no salas vispievilcīgākajām apskates vietām. Kirēnijas pilsētas centrā atrodas Kirēnijas pils, kurā atrodas Kuģa vraku muzejs, ar vecāko jebkad atrasto kuģi pasaulē. Kirēnijas osta ar tās nelielajām kafejnīcām un suvenīru veikaliņiem salas viesiem un vietējiem iedzīvotājiem ir īpaši mīļa un iecienīta pastaigas vieta.

Uzdot jautājumus un veikt rezervācijas PuzzleTravel

variet, rakstot uz e-pastu: [email protected]

SAZINIES AR MUMS

KARPASAS PUSSALA - Kipras salas tālākais ziemeļu punkts

Pa ceļam uz pussalu ir vērts apmeklēt Aya Trias Baziliku, kas ir slavena ar labi saglabājušām mozaīkām un atrodas Sipahi ciematā. Savukārt Apustuļa Andreja Klosteris, ir viens no salas svarīgākajām reliģiskajām vietām. Tā ir grieķu pareizticīgo svētceļojumu vieta, svētvieta, kurā tek svētais ūdens. Ticīgie tic brīnumiem un tam, ka apmeklējot šo vietu vēlēšanās piepildās, bet svētais ūdens dziedē dažādas slimības. Klosteris atrodas dabas parka, kura dzīvo savvaļas ēzeļi un klostera teritorijā tos var pabarot. Šajā apkaimē atrodas arī slavenā Karpasas Zelta pludmale, kas ir salas lielākā dabiskā pludmale, kas slavena ar tīro ūdeni un smalkajām smiltīm. Šajā pludmalē dēj olas bruņurupuči Caretta un katru augustu te var vērot un palīdzēt tikko izšķīlušajiem bruņurupuču mazuļiem nonākt jūrā.

Uzdot jautājumus un veikt rezervācijas PuzzleTravel

variet, rakstot uz e-pastu: [email protected]

SAZINIES AR MUMS

GUZELYURT

– apelsīnu pilsēta

Tulkojumā no turku valodas Güzelyurt nozīmē Skaistā Pilsēta. Tā ir viena no bagātākajām Ziemeļkipras vietām, kas dāsna ar citrusaugiem, zemeņu laukiem, skaistiem skatiem. Pilsētā noteikti jāapmeklē Arheoloģijas muzejs un Sv. Mamas baznīca. Netālu no Güzelyurt pilsētas atrodas senās pilsētas Soli drupas, kur joprojām ir apskatāmas bazilikas mozaīkas, teātra un tirgus laukuma paliekas. Bet Vuni Pils, kas atrodas kalna galā ļaus baudīt brīnišķīgu skatu uz mazo Petra tou Limnidi salu. Pa ceļam no Kirēnijas uz Guzelyurt iesakām apmeklēt seno maronītu ciematu Korucam, kur Kipras grieķi un turki joprojām dzīvo kopā.

PuzzleTravel

Uzdot jautājumus un veikt rezervācijas PuzzleTravel

variet, rakstot uz e-pastu: [email protected]

SAZINIES AR MUMS

NIKOSIJA

Kipras galvaspilsēta Nikosija ir vienīgā pasaulē galvaspilsēta, kas sadalīta divās daļās. Tā vienlaicīgi ir galvaspilsēta Kipras Grieķijas Republikai un Ziemeļkipras Turcijas Republikai. Senajā pilsētā Nikosijā var apskatīt Selimijes mošeju (iepriekš Sv. Sofijas katedrāle), Buyuk Han (Lielo karavānseraju), Venēcijas kolonnu un Kirēnijas vārtus. Vietējie iedzīvotāji, kā arī Ziemeļkipras viesi, kas ir Eiropas pilsoņi var šķērsot Nikosijas Zaļās līnijas robežvārtus.

Uzdot jautājumus un veikt rezervācijas PuzzleTravel

variet, rakstot uz e-pastu: [email protected]

SAZINIES AR MUMS

Interesanti fakti

par Ziemeļkipru

 1. Kipra ir saulainākā no Vidusjūras salām – saulaino dienu šeit ir vairāk nekā jebkur citur Vidusjūrā. Salā ir apmēram 340 saulainas dienas.
 2. Ziemeļkipras ekonomija galvenokārt balstās uz tūrismu, spēļu biznesu, lauksaimniecību un tirdzniecību.
 3. Visām Ziemeļkipras pilsētām ir 2 nosaukumi - turku un grieķu.
 4. Ziemeļkiprā darbojas vairāk kā 18 universitātes, kuru diplomi atzīti visās Eiropas valstīs.
 5. Kipra ir bijusī britu kolonija, un daudzas tradīcijas ir mantotas no Anglijas, piemēram, kreisās puses satiksme, Lielbritānijas likumi, plaši izmantotā valūta Lielbritānijas mārciņa un elektrības kontaktligzdu pielietojums.
 6. Ziemeļkiprā ir daudz kaķu, kas uz salas dzīvo jau vairāk nekā 9 gadu tūkstošus.
 7. Salas ziemeļu daļa ir ļoti slavena ar savām pilim. Kā piemēram leģendārajā Otello tornī, risinājās patiesi notikumi, kas kļuva par Šekspīra lugas prototipu.
 8. Ziemeļkiprā nav bezpajumtnieku un noziedzības līmenis ir gandrīz nulle, kas padara valsti par vienu no drošākajām dzīvošanai. Šo pašu iemeslu dēļ pilsētās un mazpilsētās nav pieņemts būvēt žogus, un durvis bieži tiek atstātas vaļā pat naktī.
 9. Nikosija (Lefkoša) ir salas kopējā galvaspilsēta, kas ir sadalīta uz pusēm. Viena daļa pieder Ziemeļkiprai, otra - Dienvidkiprai.
 10. 2% no Kipras teritorijas ir Lielbritānijas suverēnā teritorija, ko aizņem Lielbritānijas militārās bāzes.
 11. Ziemeļkipras piekraste ir brīnišķīga un valdzinoša. Te ir desmitiem un simtiem fantastiski skaistu līču.
 12. Unikāla, satriecoša dabas parādība - Karpasas pussala. Šeit atrodas apustuļa Andreja klosteris, endēmiskie augi, milzu bruņurupuči, kā arī rezervāts ar savvaļas ēzeļiem un desmitiem seno baziliku un baznīcu.
 13. Ziemeļkiprā jūs neatradīsiet tramvajus, metro un dzelzceļu, lai gan pēdējo šeit 20. gadsimtā uzbūvēja briti, bet vēlāk slēdza nerentabluma dēļ.
 14. Ziemeļkiprā ir sava spoku pilsēta Varoša, kas savulaik bija viens no slavenākajiem Eiropas tūrisma centriem. Pēc 1974. gada pilsēta tika pamesta, un mūsdienās daudzi tūristi šeit ierodas ekskursijās.
 15. Ziemeļkiprā ir pasaulē lielākais krāsotais karogs. Atrodas Kirēnijas kalnos, pateicoties fona apgaismojumam, tas pārsteidz ar savu izmēru un skatienu pat naktī.
 16. Vietējiem ir jocīgs izteiciens - "yavash-yavash", kas nozīmē "nesteidzies - paspēsi". Tas daļēji izskaidro Kipras turku mentalitātes īpatnības.
 17. Katru gadu jūras bruņurupuči lielā skaitā ierodas Ziemeļkipras pludmalēs, lai dētu olas. Maijā šo procesu varēs vērot brīvprātīgo uzraudzībā.

Uzdot jautājumus un veikt rezervācijas PuzzleTravel

variet, rakstot uz e-pastu: [email protected]

SAZINIES AR MUMS

Source: PUZZLE TRAVEL

add to your share #northcyprus & #puzzletravel