Iepazīsti Ežezeru - salām bagātāko ezeru Latvijā

Ežezers (arī Eša ezers, Jēša ezers, Ješa ezers, Ješezers, Eža ezers) ir ezers Dagdas novada Ezernieku un Andzeļu pagastos. Salām bagātākais ezers Latvijā un pat visā Baltijā.

Ezers un tā apkaime ļoti ainaviski - no 1999. līdz 2004. gadam tas bija iekļauts dabas liegumā "Ežezers", bet 2006. gada novembrī tas tika iekļauts Rāznas nacionālajā parkā.

Krasta līnijas garums ir 39,5 kilometri, bet, kopā ar salu krasta līniju garums mērāms vairāk kā 50 kilometros.

Vidējais dziļums ir ezerā ir 6,4 metri, bet maksimālais dziļums - 21 metrs.  Ezera gultne ir akmeņaina, smilšaina, bet vietām ir 0,5 - 1 metru biezs dūņu slānis. Krasti vietām lēzeni, vietām stāvi. No ezera iztek Narūta - Daugavas baseinam piederīga upe.

Ezerā ir konstatētas 18-24 sugu zivis un ūdenstilpne ir ļoti produktīva.

Ežezera ir ierīkotas publiskās atpūtas vietas, kur ir iespēja nopeldēties un arī aktīvi atpūsties. Pludmales ir ierīkotas uz pašvaldības zemes, tāpēc ir brīvi pieejamas visiem (Ezernieku pludmale; Andzeļu pludmale).

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Vilkaču maratons 2025 Tukuma TIC
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.05.2025 - 22.05.2025 Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05. Gulbenes novada TIC
Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"! | Skatīt vairāk
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.05.2025 - 24.05.2025 24. maijā - HILL CLIMB 2025 Madonas TIC
Saule, smiltis un jaudīga rūkoņa. Kalnā kāps 4x4, motocikli, kvadricikli, bagiji un vēl daudz kas cits. Cīņa būs nikna, ātra un aizraujoša.Šī | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com