Dabas muzejā notiks pasākums ģimenēm par vulkāniem

2018. gada 27. oktobrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Dabas muzejā notiks ģimenes diena, kurā stāstīs par ģeoloģiskiem veidojumiem – vulkāniem.

Vulkāni ir seno romiešu uguns dieva Vulkāna vārdā nosaukti ģeoloģiski veidojumi, kas sastāv no magmas avota, pazemes ejas un šīs ejas virszemes atveres, ap kuru uzkrājas izvirdumu produkti, veidojot zemes virsas pacēlumu – konusu.  Zinātnieki uzskata, ka pēdējo 10,000 gadu laikā ir darbojušies vismaz 1500 vulkāni uz sauszemes un vēl nezināms daudzums zemūdens vulkānu. Šobrīd visā pasaulē regulāri izvirst 50–70 vulkāni.

Vulkānu darbības rezultātā mainās Zemes izskats, veidojas kalni, rodas jauni ieži, atmosfērā nokļūst liels daudzums gāzu un tvaiku, mainās apkārtnes temperatūras režīms, cieš cilvēki. Vulkāniskos procesus bieži pavada zemestrīces, izmainās pazemes ūdeņu režīms un notiek citas pārvērtības.  

Ģimenes dienā stāstīs, kur un kā veidojas vulkāni, kāpēc notiek vulkānu izvirdumi, cik tie ir atšķirīgi, kuri ir bīstamākie vulkāni pasaulē. Iepazīstinās ar vulkāniskajiem iežiem un to izmantošanu ikdienā. Veidos vulkāna uzbūves modeli!

Ģimenes dienas satura ziņā piemērotas ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Katrā ģimenes dienā dalībnieki saņem muzeja speciālistu sagatavotu uzdevumu grāmatiņu par kādu tēmu. Pasākuma organizatori atgādina, ka ierasties un piedalīties var jebkurā laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00. Ģimenes dienā iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 2.00 € ģimenei. Visas sezonas garumā, no septembra līdz maijam, kārtējā pasākumā uzrādot kādu no sezonas ģimenes dienas grāmatiņām, jāiegādājas tikai muzeja ieejas biļetes.

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki Tukuma TIC
kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.05.2025 - 17.05.2025 Latvijas vīndaru svētki Rundāles pilī Bauskas TIC
17. maijā Rundāles pils goda pagalmā notiks pirmie Latvijas vīndaru svētki Zemgalē. | Skatīt vairāk
Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ" Madonas TIC
Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2025 - 17.05.2025 Apmeklē Muzeju nakti Bauskas novadā! Bauskas TIC
Iepazīsties ar muzeju nakts 2025 piedāvājumu Bauskas novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com