Rīgas zoodārzā gatavojas ziemai

Katrs zooloģiskā dārza apmeklējums ir atšķirīgs. Jau kādu laiku Rīgas Nacionālais Zoodārzs dzīvo ziemīgās noskaņās. Un tas nozīmē, ka dārza iemītnieki izskatās savādāk nekā pirms dažiem mēnešiem.

Lielā ziemas kažoku parāde

Tuvojoties ziemai, dzīvnieki jau laikus sagatavojas nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Tie uzaudzē biezus un siltus kažokus, kā arī zem ādas uzkrāj tauku rezerves.

Salīdzinot ar vasaru, kamieļi tagad izskatās divas reizes lielāki un iespaidīgāki. Kāpēc? Tāpēc, ka šie tuksneša kuģi ir uzvilkuši biezus un siltus ziemas kažokus. Dažās ķermeņa vietās vilnas garums var sasniegt 15-20 cm! Arī aitas Lauku sētā ir krietni apaļākas, pateicoties siltajam ietērpam. Šādi saģērbtiem tiem nekaitē ne sals, nedz arī vējš.

Daudzi dzīvnieki rudenī kļuvuši krietni ēdelīgāki. Ja, piemēram, roņi Puika un Krista vasarā apēda 4-5 kg skumbriju katrs, tad tagad katrs ar gardu muti notiesā vismaz 5-6 kg trekno jūras zivju.  Gluži loģiski – jāpapildina zemādas tauku slānis, lai bez problēmām varētu plunčāties ūdenī arī tad, ja gaisa temperatūra nokrītas krietni zem nulles grādiem, bet ūdenī ir vairs tikai +4 °C.

Sirmāki un pelēcīgāki

Daļai dzīvnieku vasaras ietērps atšķiras no ziemas kažoka. Jēkabpils pilsētas aprūpēto lūšu ģimenei gada siltajā periodā ir gaiši brūnas krāsas apmatojums, bet tagad visi kļuvuši pelēcīgi sirmi. Tas tādēļ, ka dabā šajā laikā dominē melni, balti un pelēcīgi toņi, un šim manīgajam plēsējam vieglāk noslēpties, ja tas ir līdzīgās krāsās. Līdzīgas pārmaiņas piedzīvojuši ziemeļbrieži. Vasarā tie ir melni brūnā krāsā, bet nu uzvilkuši biezus un sirmus kažokus. Savukārt mūžam pinkainais Puatū ēzelis tagad kļuvis melnāks nekā vasarā.

Mūžīgā vasara

Silto zemju iemītnieki, kuri vasarā varēja dzīvot āra voljēros, nu pārvākušies uz siltām ziemas mītnēm, kur viņiem turpinās vasara. Dienvidamerikas mazie pērtiķēni kalitriksi no vasarnīcas pie Terārija ēkas pārceļojuši atpakaļ Ķenguru mājas siltajiem apartamentiem. Mums tik atliek lūkoties uz tiem pa logu un apskaust, cik viņi tur omulīgi jūtas. Savukārt Terārija ēkas jaunajā ekspozīcijas iekštelpās pārcēlušies mūžam darbīgo surikatu ģimene un sarkanastes žako.

Silti iesaka

Zoodārza apmeklējums ir interesants arī šajā gadalaikā, tikai atliek nedaudz sagatavoties – uzvilkt piemērotu apģērbu un apavus. Savukārt šeit siltas iekštelpu ekspozīcijas izvietotas pa visu teritoriju un pastaigu var veiksmīgi saplānot tā, ka ik pa laikam var ieiet ēkā sasildīties un pavērot tur mītošās dzīvās radības. Visu laiku atvērtas ir Flamingu māja, Lauku sēta, Nīlzirgu māja, Akvārijs, Terārijs, Žirafu māja un arī Tropu māja.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavadi Lieldienas Preiļu novadā! Preiļu novada TIC
Jau šajā svētdienā aicinām piedzīvot krāšņas Lieldienas Jasmuižā! | Skatīt vairāk
Latvija
 Vilkaču maratons 2025 Tukuma TIC
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.04.2025 - 18.05.2025 KONCERTS | Inita Āboliņa Tukuma TIC
Akustiskais koncerts - īsta skanējuma baudījums, kas piederas lauku sētai. | Skatīt vairāk
Jūrtakas pārgājiens: Apšuciems - Engure Tukuma TIC
Pārgājiens no Apšuciema līdz Engurei – 14 kilometru garā maršrutā, kas ved gar plašiem liedagiem, priežu mežiem un piekrastes ciematiem! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com