Mainīta iebraukšanas kārtība Mežaparkā

No 2025. gada 15. aprīļa noteikta jauna iebraukšanas kārtība kultūras un atpūtas parkā “Mežaparks”, Rīgā. Infrastruktūras lietošanas izmaiņu mērķis ir uzlabot satiksmes plūsmas kontroli, nodrošināt apmeklētāju drošību un  saglabāt šīs unikālās dabas vērtības nākamajām paaudzēm.

Jaunā kārtība paredz, ka turpmāk iebraukšana Mežaparka teritorijā no Ostas prospekta puses būs atļauta tikai transportlīdzekļiem, kuru valsts numura zīmes ir iepriekš reģistrētas un kuri saņēmuši elektronisku iebraukšanas atļauju. Tās  izsniedz SIA “Rīgas meži” un Ziemeļrīgas kultūras apvienība, pamatojoties uz Rīgas domes saistošajiem noteikumiem.

Teritorijā ir uzstādīti jauni satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi — ceļa zīmes un automātiskā barjera ar numura zīmju atpazīšanas sistēmu, kas kontrolēs piekļuvi un satiksmes plūsmu. Šie risinājumi palīdzēs saglabāt Mežaparka kvalitāti kā kultūras un atpūtas videi, savukārt iedzīvotāji, uzņēmēji un piegādātāji teritorijā varēs iebraukt ar derīgu atļauju.

Mežaparks ir īpaši vērtīga dabas un kultūras teritorija, kur nepieciešama gan līdzsvarota aktīvā atpūta, gan kultūras un dabas vērtību saglabāšana. Ieviestie satiksmes ierobežojumi ir daļa no ilgtermiņa pārvaldības plāna, lai nodrošinātu drošu vidi gājējiem, velobraucējiem un ģimenēm ar bērniem, kā arī lai mazinātu piesārņojumu.

Lai saņemtu atļauju iebraukšanai, jāiesniedz aizpildīts pieteikums “Rīgas mežu” mājaslapas vai klātienē, iepriekš vienojoties par laiku.

“Rīgas meži” kā rūpīgs un gādīgs zaļās infrastruktūras apsaimniekotājs uzsver, ka atļauju sistēmas mērķis ir efektīvi pārvaldīt satiksmes plūsmu atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Tāpat uzņēmums ikdienā cieši sadarbojas ar Rīgas domi, vietējām biedrībām un apkaimes iedzīvotājiem, lai kopīgi veidotu Mežaparku par vēl drošāku un zaļāku vidi ikvienam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Riebiņu muižas parkā Preiļu novada TIC
Riebiņu muižas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā. Senāk lēņu īpašumus apkaimē sauca par Krevmuižu, iespējams, ka šīs muižas centrs saucās par | Skatīt vairāk
Latvija
Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks! Lauku Ceļotājs
Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū! | Skatīt vairāk
DĀRZA SVĒTKI | Sēd uz sliekšņa pasaciņa Tukuma TIC
Kalnmuižas pils dārzā arī šovasar uzplauks dārza svētku burvība – vakars, kurā savijas mūzika, dzeja un gardas maltītes. | Skatīt vairāk
Gaisa balonu festivāls Kandavā Tukuma TIC
Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com