Dabas muzejā aplūkojama izstāde «Zemeņu sprints»

2016. gada 30. jūnijā, 1. un 2. jūlijā Latvijas Dabas muzejā aplūkojama izstāde "Zemeņu sprints", kas tiek organizēta sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrību.

Audzētāji aicinās baudīt vēlo zemeņu ražas dažādību, iepazīstinot ar populārākajām šķirnēm un selekcijas jaunumiem. Izstādē būs apskatāmas zemeņu ogas no Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacijas, Jāņa Aldermaņa dārzniecības un Jura Švarca audzētavas Melnalkšņi ET dārziem. Dārzkopības institūts piedāvās iepazīties arī ar vairākām saldo ķiršu šķirnēm.

Pastāv uzskats, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt Jūrmalā 19.gs. beigās, un pirmās šķirnes ieveda no Vācijas. Mūsdienās zemeņu audzēšana ir populāra visā pasaulē, Eiropā iegūstot apmēram 50%, bet Ziemeļāfrikā - 25% no zemeņu kopražas. Šķirnes ievērojami atšķiras pēc augu izturības pret slimībām, ogu lieluma, krāsu toņiem, garšas, formas, nogatavošanās laika un citām pazīmēm.

Izstādē uzmanība tiks pievērsta konsultācijām par augu aizsardzības jautājumiem un zemeņu stādīšanas tehnoloģijām, par kurām informēs Dārzkopības institūts, kā arī būs iespēja konsultēties pie fitopatoloģes un zinātnieces Ievas Kalniņas.

Izstādes darba laiks ir pagarināts, ceturtdien un piektdien zemenes varēs apskatīt līdz pat plkst. 19.00, īpaši domājot par apmeklētājiem, kuri pa dienu ir aizņemti.

Izstādes atklāšana notiks 30. jūnijā plkst. 12:00, Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:

30.06.2016. – no 12.00 līdz 19.00

01.07.2016. – no 10:00 līdz 19:00

02.07.2016. – no 10:00 līdz 17:00

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 "Īsa pamācība mīlēšnā" Tukuma TIC
Jaunpils parka estrādē skatītājiem būs iespēja baudīt teatrālu, dzīvespriecīgu un labdabīgi ironisku uzvedumu. | Skatīt vairāk
Latvija
Apceļo Latvijas pilis un muižas Preiļu novada TIC
Apceļo Latvijas pilis un muižas 2025! Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma | Skatīt vairāk
Iegūsti padziļinātas zināšanas viesmīlībā! Biznesa augstskola Turība
Turība piedāvā studiju programmu “Viesnīcu pakalpojumu organizators”, kur nepieciešamās zināšanas var iegūt īsā laikā - tikai 2,3 gados! | Skatīt vairāk
Naktsmītnes Tavām brīvdienām EnterGauja
Gaujas Nacionālajā parkā: no dabas ieskautiem kempingiem līdz brīvdienu mājām, no elegantām viesnīcām līdz karaliskām pilīm, muižām | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com