Latviešu tautastērpu skatē Liepāju pārstāv Pērkones līgava

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku Latviešu tautastērpu skates noslēguma pasākumam Rīgā izvirztīts pēc Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra pasūtījuma darinātais Pērkones novada līgavas tērps.

Ikviens tautastērpa īpašnieks - valkātājs vai darinātājs, tika aicināts pieteikties dalībai XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku Latviešu tautastērpu skatē, kurā piedalījās arī pēc Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra pasūtījuma darinātais Pērkones novada līgavas tērps. Izturot divas atlases kārtas, Liepājā darinātais tērps ir izvirzīts skates noslēguma parādei, kas norisināsies 5. jūlijā, plkst.19.00, koncertzālē Palladium.

Pērkones līgavas tērps vienā eksemplārā darināts laika posmā no 2018. gada janvāra līdz aprīlim, lai papildinātu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas deju ansambļa “Rucavietis” tērpu komplektus. Ar šo tērpu dejotāju solo pāris  piedalīsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzvedumā “Māras zeme”. Tērpu darinājuši vairāki meistari: līgavas vizuļu vainaga autori Astra Dzērve un Andris Garokalns, ņiebura meistare Silvija Ķirse, savukārt krekls, villaine un brunči tapuši Liepājas Tautas lietišķās mākslas studijā “Liepava”, piedaloties meistariem Dacei Prokofjevai, Gaidai Gertnerei, Andai Šmiukšei un Liai Monai Ģibietei.

Kopumā tautastērpu skatei tika saņemti 100 dažādi pieteikumi septiņās kategorijas - no koriem, deju kolektīviem, kā arī meistariem un tērpu valkātājiem, kuri kopā lepojas ar vairāk kā 140 dažādu Latvijas novadu un laika posmu tērpiem. Pieteikumus vērtēja komisija, kuras sastāvā ir Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Anete Karlsone, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta pētniece Irita Žeiere un Apģērbu un tekstila kolekcijas galvenā glabātāja Inita Heinola, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgā norisināsies no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

Plašāka informācija Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra mājas lapā www.liepajaskc.lv, kā arī sociālajos tīklos #liepajaskc.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.07.2025 - 08.07.2025 Vasaras ziedu festivāls Pakrojā Nikos Travel
Pašā vasaras plaukumā dosimies uz skaisto Pakrojas muižu, kur notiek ikgadējie ziedu svētki- skaisti, krāšņi... un protams nobaudīsim gardos | Skatīt vairāk
Ātrākais veids kā tikt ziņu jaunumos! TurismaBizness.lv
Tikai 24 stundu laikā par 130 eiro + PVN ir iespējams nokļūt tūrisma ziņu portāla Travelnews.lv un BalticTravelnews.com ziņu lentā. | Skatīt vairāk
Jūsu pieturvieta pašā pilsētas centrā! Tallink Hotel Riga
Viesnīca ar lielisku atrašanās vietu Rīgas centrā, restorānu «Elements», kafejnīcu un konferenču centru un burvīgu personālu! | Skatīt vairāk
Piedalies vēsturiskā spēlē Cesvaines pilī! Madonas TIC
Vakars pilī ar draugiem, azartu un noslēpumiem – piesakies spēlei! Spēles Cesvaines pilī šovasar notiks 5. jūlijā plkst. 18.00 un 25. jūlijā plkst. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com