Liepājā vērienīgi atzīmēs valsts svētkus

Latvijas 100. dzimšanas diena Liepājā šogad tiks svinēta īpaši. Stāstu par Latviju cauri laikiem izbaudīs plašā koncertprogrammā ar populāru mūziķu dalību, iespaidīgu scenogrāfiju un krāšņu uguņošanu.

Latvijas 100. dzimšanas diena Liepājā tiks sagaidīta īpaši krāšņi, ar ļoti rūpīgi veidotu programmu, kuras veidošanā piedalījās arī liepājnieki, balsojot par savām mīļākajām Liepājas komponistu dziesmām, lai tās jau dzirdētu 18. novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles "Lielais dzintars". Koncerta stāstu veidos tautas dziesmas un populāru, tautā mīlētu Liepājas autoru dažādos laikos radītās dziesmas. Kā pasākuma atsevišķa daļa būs krāšņa svētku uguņošana, kurai mūziku veidojis Latvijā zināmais komponists Jānis Lūsēns. Svētku apmeklētājus noteikti pārsteigs iespaidīgā scenogrāfija. Tā būs veidota trīs līmeņos, kuros īpaši scenogrāfiski elementi savienosies ar skatuvi un koncertzāles "Lielais dzintars" terasi, veidojot trīs stihijas – ūdeni, zemi un debesis. Īpaši veidotas video projekcijas izcels koncertzāli un liks tai iemirdzēties pavisam citās noskaņās.

Īpašie svētku koncerta viesmākslinieki būs Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Atis Ieviņš, Dināra Rudāne, Jānis Apeinis, Kristīne Zaharova, Mārtiņš Ruskis un instrumentālā grupa "Pulsa efekts". Muzikālais vadītājs 18. novembra koncertam ir Jānis Strazds. Pavadošās grupas sastāvā piedalās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļskolas bigbends Jāņa Ivuškāna vadībā, Liepājas simfoniskā orķestra pūtēju grupas mūziķi un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Laiks" un diriģente Ilze Balode. Pasākuma noskaņu radīs un pasākumu vadīs Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis. Kopumā ap 80 Liepājas dejotāju izdejos Latvijas stāstu cauri laikiem, akcentējot nezūdošo Latvijas vērtību horeogrāfes Ievas Kemleres un Kristīnes Kārkliņas vadībā. Režiju un scenāriju simtgades koncertam veido Valdis Pavlovskis un Maija Kalniņa.

Valsts svētku laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, Kultūras pārvaldes un pilsētas pašvaldības sociālo tīklu Facebook.com, Twitter.com, Youtube.com un Instagram.com kontos.

Plašāka informācija par valsts svētkiem www.liepaja.lv vai @liepajaskultura Facebook un Instagram kontos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.05.2025 - 06.06.2025  Vilkaču maratons 2025 Tukuma TIC
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.05.2025 - 06.06.2025 "Randiņš dārzā" - Rundāles pils dārzā Bauskas TIC
Rundāles pils muzejs ielūdz uz “Randiņu dārzā”, tādējādi iesaistoties starptautiskā akcijā, kas notiek Francijā un arī citās Eiropas valstīs. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2025 - 07.06.2025 Tematiskais maršruts: Iepazīsti Iecavu! Bauskas TIC
Dodoties Iecavas virzienā, brīvdienas var pārtapt par piedzīvojumu – šeit vēsture, radoša noskaņa, amatnieku un mājražotāju darinājumi , kā arī | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com