Liepājas Simfoniskais orķestris aicina uz bērnu koncertu «Dzīvnieku karnevāls»

Liepājas Simfoniskais orķestris aicina mazos klausītājus uz jautru karnevālu, kurā uz vienas skatuves satiksies lauva, zilonis, ķengurs, gulbis, gailis, dzeguze, bruņurupucis un citi zvēri.

Koncertzālē “Lielais dzintars” 1. februārī notiks divi koncerti – pulksten 10 un 13.

Ceļojumu mūzikas un dzīvnieku pasaulē vadīs aktieris Pēteris Lapiņš, savukārt pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies Reinis Lapa. Bērniem koncertā būs iespēja tuvāk iepazīties ar dažādiem mūzikas instrumentiem.
Koncerts paredzēts bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem, un tas iekļauts arī kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”.

Franču romantisma komponista Kamila Sensānsa humoristiskā muzikālā svīta “Dzīvnieku karnevāls” ir viens no visu laiku populārākajiem simfoniskajiem darbiem. Sākotnēji tas tika sarakstīts, jokojoties par draugiem un kolēģiem, un satur arī atsauces uz citiem slaveniem muzikāliem darbiem, piemēram, Žaka Ofenbaha kankānu.

Sensānss šo darbu aizliedza atskaņot savas dzīves laikā, uzskatot, ka tā vieglprātīgais raksturs kaitēs viņa kā nopietna komponista reputācijai, līdz ar to pirmos 36 gadus kopš tā tapšanas “Dzīvnieku karnevāls” tika atskaņots vien privātos koncertos. Izņēmums bija svītas slavenākā daļa “Gulbis” (“Le cygne”), kas publisku pirmatskaņojumu piedzīvoja jau 1887. gadā komponista aranžējumā čellam un solo klavierēm.

Koncerta programmu papildinās viens no Roberta Šūmaņa slavenākajiem darbiem “Karnevāls”. Tas radies, iedvesmojoties no karnevāla, kas notika viņa dzimtajā pilsētā Cvikavā, Vācijā. Skaņdarbā kā tēlus komponists iekļāvis arī dažus no saviem draugiem un pats sevi. Koncertā skanēs atsevišķi fragmenti no šī skaņdarba, un katrs no tiem stāstīs par kādu ar karnevāla tēmu saistītu tēlu vai notikumu.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas “Biļešu Paradīzes” tīklā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/organizer/50.

Koncertu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsēta.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki Tukuma TIC
kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2025 - 17.05.2025 Sējas svētki "Ausekļu dzirnavās" Bauskas TIC
Šogad aicināti ieskandināt un svinēt “Sējas svētkus” 17. maijā no plkst. 11. Ieskaties pasākuma programmā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.04.2025 - 15.05.2025 Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Brauc ar vilcienu uz Gulbeni un baudi īpašu ekskursiju! | Skatīt vairāk
Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ" Madonas TIC
Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com