Turaidas muzejrezervāts valsts svētku brīvdienās aicina iepazīt vēstures stāstus

Latvijas dzimšanas diena ir laiks, kad vairāk gribas uzzināt par mūsu valsti. Kāds bija mūsu tautas ceļš uz savu valsti? Kādi izaicinājumi bija jāpieņem iepriekšējām paaudzēm, līdz tika dibināta Latvijas valsts?

Lai dotu iespēju izzināt savas valsts vēsturi un stiprināt nacionālās pašapziņas jūtas, valsts svētku brīvdienās 16., 17., un 18. novembrī Turaidas muzejrezervātā būs atvērta ekspozīcija "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis", kurā iepazīt stāstus un priekšmetus par vairāk nekā simts gadu ilgu vēstures posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē 1819. gadā līdz Latvijas Republikas Agrārās reformas likuma pieņemšanai 1920. gadā. Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne: "Ekspozīcija ir piemineklis latviešu zemniekam, kurš ar darbu, apņēmību, neatlaidību un savas zemes mīlestību rada pamatu izglītotai un kulturālai nācijai".

Sveicot visus valsts svētkos, ceram, ka veidosies jauna svētku svinēšanas tradīcija – ģimenēm doties uz muzejiem vai apmeklēt valsts dibināšanas un kara nozīmīgo notikumu piemiņas vietas, lai kopīgi pieminētu mūsu tautai tik svarīgos un izšķirošos brīžus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Vilkaču maratons 2025 Tukuma TIC
42 km, 2000+ augstuma metri, 13 apļi, 7 stundas. Krēsla. Āžu kalns, Tukums. | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Galēnu muižas parkā Preiļu novada TIC
Galēnu muižas parks pavasarī aicina apmeklētājus iegrimt mierpilnā dabas un mākslas saspēlē. | Skatīt vairāk
"Muzeju nakts 2025" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās Preiļu novada TIC
Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com