Ryanair dramatiski maina savu bagāžas politiku

Jau otro reizi šī gada laikā, Īrijas lidsabiedrība ziņo, ka mainīs savus bagāžas pārvadāšanas nosacījumus. Ja līdz šim tie bija visai pieņemami pasažieriem, kas pērk tikai lidojuma biļeti, tad sākot ar 2018.gada 1.novembri, lielākajai daļai pasažieru nāksies atvērt maciņus, maksājot papildus arī par rokas bagāžu.

Līdzšinējie noteikumi atļāva ikvienam pasažierim pārvadāt divas bagāžas vienības - vienu rokassomu un koferi noteiktās dimensijās līdz 10 kilogramiem. Tomēr lidojumos pēc 1.novembra (vai tajos, kas tikuši iegādāti pēc 1.septembra), ikvienam pasažierim bez maksas būs atļauts pārvadāt tikai un vienīgi rokassomu vai mugursomu - jeb mazo rokas bagāžu (izmēros līdz 42cm x 20cm x 30cm, šai somai jāietilpst zem priekšējā sēdekļa). 

Lielā rokas bagāža - parasti koferis vai lielā ceļojumu soma (līdz 10 kilogramiem, izmēros līdz 55cm x 40cm x 20cm) vairs lidmašīnā pasažieriem, bez papildu maksas, ielaista netiks. Ja pasažieris to vēlēsies ienest lidmašīnā, pie izlidošanas vārtiem būs jāmaksā sods (25 eiro vai mārciņu apmērā). Izņēmums būs pasažieri, kas iegādājušies prioritāro iekāpšanu (kas maksā 5 - 8 eiro). Šie pasažieri vēl arvien varēs lidmašīnā ienest gan savu koferi (līdz 10 kilogramiem), gan rokassomu. 

Lai spertu nelielu soli pretī pasažieriem, Ryanair ieviesusi arī iespēju savu 10 kilogramīgo koferi lidostā reģistrēt kā nododamo bagāžu - par aptuveni 10 eiro maksu. Lielā bagāža (līdz 20 kilogramiem) tāpat maksās līdzšinējos 25 - 35 eiro.

Ja vēlies vēl arvien Ryanair ceļot ar savu mazā izmēra koferi (55cm x 40cm x 20cm), kas teju visās pasaules lidsabiedrībās tiek uzskatīta par rokas bagāžu, pēc 1.novembra (vai ar biļetēm, kas iegādātas pēc 1.septembra), tev ir divas izvēles:

1) Pirkt prioritāro iekāpšanu (~5 - 8 eiro);

2) Maksāt par mazo reģistrēto bagāžu (~10 eiro).

Protams, izdevīgāk sanāk pirkt prioritāro iekāpšanu, un, šķiet, tas arī ir Ryanair mērķis - panākt, ka teju visi pasažieri iegādājas šo. Lidsabiedrība apgalvo, ka jau šobrīd 30% no pasažieriem pērkot prioritāro iekāpšanu.

Salīdzinājumam - ar jaunajiem noteikumiem Ryanair bezmaksas bagāžas atļautie izmēri būs 20 litri, līdzšinējo 58 litru vietā. Tajā pašā laikā Wizzair turpinās atļaut 58 litru somas, bet EasyJet - 63 litru somas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Īsās brīvdienas Billundā Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, 2 naktis viesnīcā, brokastis, 2 dienu ieejas biļete Legoland | Skatīt vairāk
no 565 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2025 - 17.05.2025 Gida pakalpojumi Liepājā Liepājas reģiona TIB
Piedāvājam grupām iepazīt Liepāju un Karostu gida pavadībā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.05.2025 - 20.05.2025 Berči arhitektūra Liepājas reģiona TIB
Liepājas visu laiku ievērojamākais arhitekts Pauls Makss Berči veidojis pilsētas tēlu vairāk nekā 30 gadus, un viņa mantojums joprojām ir redzams | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com