Kā lidojuma laikā palikt veselam un pasargāties no infekcijām?

Šobrīd daudzi pasažieri ir norūpējušies par savas veselības drošību lidojuma laikā, jo pastāv liela varbūtība, ka kāds no ceļotājiem ir inficējies ar koronvīrusu. Lidmašīna visi pasažieri sēž cieši viens pie otra un tas palielina iespēju inficēties. Daudzi pasažieri domā, ka vislielākās briesmas nāk no klimata kontroles iekārtām, kuras pūš salonā gaisu. Taču eksperti norāda, ka viss salonā esošais gaiss tiek filtrēts un 99,97% gadījumu tas no gaisa sprauslām nāk bez jebkādas infekcijas. Tas nozīmē, ka gaisa ventilācijas sprausla ir speciāli jāatver un jāļauj svaigajam gaisam nonākt pie jums. Lidojuma laikā filtrētais gaiss iziet cauri lidmašīnas dzinēju telpai, kur tas tiek sakarsēts līdz 250 grādiem un atdzesēts nonāk salonā. Lidmašīnas salonā visbīstamākais laiks no gaisa infekcijas viedokļa ir brīdis, kad lidmašīnā iekāpj un izkāpj pasažieri, jo šajā brīdi gaisa ventilācija nedarbojas. Infektoloģijas speciālisti uzskata, ka lidojuma laikā ar koronvīrusu inficēts pasažieris apdraud divas sēdekļu rindas priekšā un divas aizmugurē. 

Daudz lielākas infekcijas briesmas ir lidmašīnas dažādas virsmas, kurām pieskaras pasažieri. Lai gan lidmašīnas salons pēc katra lidojuma tiek tīrīts, taču cilvēciskais faktors vienmēr ir jāpatur prāta. Tāpēc īpaši uzmanīgiem pasažieriem ir ieteicams pašiem parūpēties par savas sēdvietas tīrību, notīrot bieži lietojamās virsmas ar mitro dezinfekcijas salveti, kas 99,9% nogalina visus mikrobus un baktērijas.

Eksperti iesaka vismaz 30 sekunžu roku mazgāšanu un to darīt bieži. Rokas turēt tālāk no sejas un pirms katras ēdienreizes tās kārtīgi nomazgāt vai notīrīt ar mitrajām dezinfekcijas salvetēm.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.05.2025 - 17.05.2025 Muzeju nakts Zilākalnā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
17. maijā no 17.00-22.00 aicinām izbaudīt Muzeju nakts pasākumus un aktivitātes Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrā! | Skatīt vairāk
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” TAKA
Brīvdienu māja “Mazligzdiņa” atrodas gleznainā vietā, starp Luknas un Boltaru ezeriem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2025 - 18.05.2025 Gaujas plostnieku svētki Strenčos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
16. un 17. maijā aicinām uz 28. Gaujas plostnieku svētkiem Strenčos “Kad Gaujas atvari mostas…”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.05.2025 - 19.05.2025 Liepāja – kā pa notīm! Liepājas reģiona TIB
Maršruts „Liepāja – kā pa notīm!” ir vienkāršākais veids, kā apskatīt Liepāju un iepazīt ievērojamākās vēstures, kultūras un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com