«Uber» tiesā uzvar tiesības strādāt Londonā

Kopbraukšanas platforma "Uber" drīkst turpināt darbu Londonā, pēc divu dienu diskusijām nolēmusi Londonas tiesa. "Uber" saņems 15 mēnešu licenci, taču šie mēneši arī tiks uzskatīts par pārbaudes laiku kompānijai, kurai jānovērš visi pārkāpumi kuru iemeslu dēļ Londona sākotnēji atteicās piešķirt licenci.

Londonas transporta sistēmas operators "Transport for London" (TFL) pagājušā gada septembrī pieņēma lēmumu par "Uber" licences neatjaunošanu, pamatojot savu lēmumu ar to, ka "Uber" neveic pienācīgu savu šoferu izvērtēšanu. Rezultātā daļa no šoferiem bija ar kriminālu vēsturi - daudzi sodīti pat par agresīvu braukšanu vai seksuāla rakstura pārkāpumiem. 

TFL uzskatīja, ka šādi šoferi būtiski apdraud drošību pilsētā. "Uber", pēc licences nesaņemšanas, piekrita, ka kompānijai ir problēma ar šoferu pagātnes izvērtēšanu un apņēmās laboties, ko arī kopš septembra dara, pilveidojot savu sistēmu.

Tieši jau "Uber" paveiktais un arī turpmākie solījumi likuši Westminsteras tiesai pieņemt lēmumu, ka kompānija var turpināt darbu Londonā, taču uz pārbaudes laiku.

Londonas mērs Sadiks Kāns pauda gandarījumu par tiesas lēmumu "Uber" dot pārbaudes laiku un to, ka pati kompānija apzinās - viņu darbības pamatprincipos bijušas nepilnības, kas nozīmē TFL pamatoti atteica licences izsniegšanu.

Licenci Londonā piešķir uz pieciem gadiem. "Uber" licenci saņēma jau 2012.gadā, taču pērn centās to atjaunot. Pēc 15 mēnešu pārbaudes laika, "Uber" varēs atkal pieteikties piecu gadu licencei. Kompānija apsolījusi turpināt darbu pie drošības nosacījumiem - kas nozīmē arī par iespējamām šoferu kriminālām darbībām ziņot policijai, nevis tikai reģistrēt kompānijas datubāzē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasaras saulgriežu svinības un tirdziņš  Valmieras novada Tūrisma pārvalde
15. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas vasaras saulgriežu svinības un tirdziņš “Gardu muti”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.06.2025 - 08.06.2025 Atveseļošanās programma bērniem Nikos Travel
Veselības programma paredzēta bērniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem (ieskaitot). Procedūras tiek noteiktas individuāli medicīniskās konsultācijas laikā. | Skatīt vairāk
435 EUR
Viesu māja “WoodStay” TAKA
Viesu māja “WoodStay” atrodas pašā Augšdaugavas nacionālā parka sirdī, starp augošām priedēm un bērziem, tikai 10-15 minūšu brauciena | Skatīt vairāk
Gaidīsim Jūs Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Lieliskas idejas tavām brīvdienām! Pasākumi, filmu vakari uz GORS terases, brīvdienas un izstādes gan maziem, gan lieliem! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com