Video: Horvātijas pilsēta ar lidmašīnām cīnās pret odu mākoņiem

Latvijas rītos un vakaros katram dārza atpūtniekam vai dabas tūristam ir jācīnās ar odiem, taču Horvātijas pilsētas Osijeka un Vukovara valsts austrumos ir spiestas iesaistīt aviāciju, lai apkarotu milzīgus odu mākoņus.

Pirms 15 gadiem Osijekas pilsēta jau vienreiz cīnījās ar odiem, izsmidzinot no lidmašīnām odu kāpuru indi – larvicīdu, kas cilvēkiem nav kaitīga un Eiropas Savienībā izmanto kukaiņu kūniņu un kāpuru iznīcināšanai. Vietējie iedzīvotāji ir šausmās un pašvaldība izdod vairāk nekā 1,1 miljonu eiro, lai apkarotu odu invāziju.

Tuvumā esošā Vukovaras pilsēta ir pasludinājusi dabas katastrofas stāvokli, lai par 1,5 miljoniem eiro un ar aviācijas palīdzību apkarotu odus.

Vukovara atrodas Donavas upes krastā, bet Osijeka Donavas pietekas krastā, kur abas vietas ir ideālas odu vairošanās procesam.

Vairāk informācijas: www.croatia.hr

Video horvātu valodā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.07.2025 - 07.07.2025 🌴 Šrilanka: tur, kur saule nekad neapnīk! Atlantic Travel
Tiešais reiss no Rīgas uz 9 vai 12 naktīm | Skatīt vairāk
no 1425 EUR
Laipni gaidīti atpūtā, krogā un viesnīcā! Jaunpils pils
Jaunpils pilī ir īpaša aura, senatnīgi mūri, grezni viduslaiku apartamenti un unikāls viduslaiku krogs. | Skatīt vairāk
JAUNUMS - Toskāna,cena no 579 eur! Itaka Latvia
Toskāna valdzina ar viļņojošām kalnu ainavām, saulainām vīna dārzu terasēm un šarmantiem viduslaiku ciematiem. | Skatīt vairāk
no 579 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.06.2025 - 05.07.2025 Izbaudi Grieķijas noslēpumus Latvia Tours
Ja sapņo par ceļojumu, kurā apvienojas vēsture, kultūra un saulaina atpūta – PELOPONESA būs īstā izvēle! | Skatīt vairāk
no 509.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com