Mēle uz iesma: indiešu vīrieši greznojas ar milzīgiem „pīrsingiem”

Ekstrēmais pīrsings – tā eiropieši varētu aprakstīt hinduistu Taipusamas svētku tradīciju, kad vīrieši dažādas ķermeņa daļas caururbj ar lieliem āķiem un noasinātiem iesmiem.

Thai mēnesī, kas ir hinduistu kalendāra desmitais mēnesis, Āzijā, jo īpaši Indijas dienvidu daļā tiek svinēti Taipusam jeb pateicības svētki. Viena no šo svētku neatņemamām sastāvdaļām ir saistīta ar ļoti sāpīgu rituālu – ķermeņa caurduršanu.

Svētki tiek svinēti tad, kad pilnmēness naktī pie debesīm redzama Pusam zvaigzne, - tikai tad var sākties vairāk nekā 2000 gadus vecie rituāli un procesijas.

Dienvidindieši un ārpus Indijas Singapūrā un Malaizijā dzīvojošie hinduistu vīrieši šajā dienā ar asiem āķiem piekar sev pie muguras daudzus nelielus ziedojumu trauciņus, ko nes uz templi, ar mugurā ieāķētām trosēm velk dažādus smagus priekšmetus, izrādot pateicību un cieņu dievam Muruga – svētā pāra Šivas un Pārvatī dēlam. Daudzas sievietes un mazas meitenes šai dienā noskuj matus, bet daudzi vīrieši dodas procesijā cauri pilsētai, nesot uz galvas un pie ķermeņa piestiprinātas smagas metāla konstrukcijas, tā godinot dievus. Tie ir svētki, kuros pa naglām staigā ne tikai faķīri, - daudzi vīrieši redzami dodamies uz tempļiem, basās kājas ieaujot ar naglām pilnās sandalēs vai metāla iesmiem caurdurtām mēlēm.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.06.2025 - 11.07.2025 Vaidavas vasarā – “Rīgas modes” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
10.jūlijā plkst. 19.00 Vaidavā ierodas grupa “Rīgas modes”! Svinēsim vasaru kopā Vaidavā! | Skatīt vairāk
no 15 EUR
Vienmēr izpārdots - Muzikālais Bingo Baltic Beach Hotel & SPA
Izmēģini arī Tu interaktīvo un izklaidējošo muzikālo bingo! Dziedi līdzi un laimē vērtīgas balvas! | Skatīt vairāk
no 20 EUR
 11.jūlijā būs laikmetīgās mākslas izstāde Liepājas reģiona TIB
11. jūlijā plkst. 18.00 mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē atklās mākslas izstādi “Nenorunāta smilšaina tikšanās II”. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Trakai TIC
,


AZA tours
,


Valmieras novada Tūrisma pārvalde
,


Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com