Privāta organizācija plāno kosmisko lidojumu uz Marsu

Pirmoreiz pasaule Denisa Tito vārdu sadzirdēja 2001. gadā, kad amerikāņu inženieris, nežēlojot aptuveni 20 miljonus ASV dolāru, devās ceļā uz Starptautisko Kosmosa Staciju (SKS).

Taču tagad, pēc vairāk nekā 20 gadiem, Tito vēlas nokļūt maksimāli tuvu Marsam, lai kļūtu par pirmo cilvēku, kurš jelkad spēris kāju uz Sarkanās planētas.

Denisa Tito nesen izveidotā bezpeļņas organizācija "Inspiration Mars Foundation" ziņo par plāniem "izmantot unikālu iespēju 501 dienas laikā aizceļot uz Marsu un atgriezties uz Zemes".

Pagaidām kosmiskā ceļojuma detaļas ir visai neskaidras, taču preses konference, kura noritēs 2013. gada 27. februārī, sola nest atbildes uz daudziem jautājumiem. Šobrīd zināms, ka Denisa Tito Marsa misija varētu startēt jau 2018. gada janvārī.

Dotajā brīdī pastāv šaubas par to, vai gaidāma nolaišanās uz Marsa, vai tomēr misija noritēs vien orbītā ap planētu. Jāpiezīmē, ka lidojuma laikā Tito būs jau gandrīz 70 gadus vecs, tādēļ ir visai saprotami, ka leģendārais kosmosa tūrists vēlas rīkoties maksimāli ātri.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ātrākais veids kā tikt ziņu jaunumos! TurismaBizness.lv
Tikai 24 stundu laikā par 130 eiro + PVN ir iespējams nokļūt tūrisma ziņu portāla Travelnews.lv un BalticTravelnews.com ziņu lentā. | Skatīt vairāk
Melnkalne par izdevīgu cenu! Latvia Tours
Nesteidzīgas pastaigas gar jūru, kalnu pārgājieni ar elpu aizraujošiem skatiem un saulrieti, kas paliek atmiņā – Melnkalne ir ideāla vieta atpūtai! | Skatīt vairāk
no 469.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com