Luvras piramīdas jaunais dekors raisa dažādas emocijas

Itāļu mākslinieka Mikelandželo Pistoleto nesen radītais dekoratīvais elements uz Luvras muzeja stikla piramīdas sienas simbolizē protestu pret kapitālismu. Mākslas darbs – milzīgs, trīsdaļīgs bezgalības simbols – slejas pretī Parīzes Ladefānsas biznesa rajonam.

Mikelandželo Pistoleto, kurš uzskatāms par vienu no pasaules vadošajiem konceptuālās mākslas pārstāvjiem, radītā zīme sastāv no spoguļiem. Mākslas darbs nodēvējams par izaicinošu politisku žestu, kas politiķus un sabiedrību mudina pievērst uzmanību pārmērības untumiem, kas noveduši pie globālās finanšu krīzes.

Milzīgā zīme pievērsusi ne viena vien garāmgājēja un muzeja apmeklētāja uzmanību – daļa no viņiem to apbrīno, toties citi tajā veras apmulsuši.

"Tas ir fantastisks [mākslas darbs]. Tā ir kā acs, kas uzlūko Parīzi un to, kāda tā ir kļuvusi: dominē nauda un alkatība," atzīst kāds no simbola vērotājiem.

"Nezinu, ko tas nozīmē, taču noteikti izskatās lieliski," atzinis kāds cits Luvras apmeklētājs.

Pistoleto darbojas mākslinieku kustībā "Arte Povera", kas mākslas darbu tapšanā izmanto lētus, viegli pieejamus sadzīves materiālus, lai protestētu pret patērnieciskumu. Viņš nešaubās par sava mākslas darba vēstītā ziņojuma uzskatāmību.

Pistoleto ir pirmais mākslinieks, kurš aicināts izmainīt Luvras piramīdas ārējo izskatu. Ikonisko konstrukciju, kas ir milzīga stikla un metāla struktūra, pirms gandrīz 30 gadiem radīja ķīniešu arhitekts I. M. Pejs.

Pistoleto instalācija ar vairāk nekā duci atsevišķu darbu turpinās muzeja dzīlēs – tie izgatavoti galvenokārt no spoguļiem un citiem, sadzīvē bieži lietotiem priekšmetiem vai materiāliem, un ir atrodami līdzās klasiskajām mākslas vērtībām.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Aicinām Tevi doties jūras ceļojumā! Latvia Tours
COSTA CRUISES nav tikai kruīza kompānija – tā ir leģenda ar vairāk nekā 70 gadu pieredzi, kas savieno klasisku itāļu stilu ar mūsdienu komfortu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2025 - 28.06.2025 Laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde  Valmieras novada Tūrisma pārvalde
27. jūnijā plkst. 20.00 Vaidavas ezermalas estrādē laikmetīgā teātra “Volatus” pirmizrāde Lara Merca “Dejas valdzinājums”. | Skatīt vairāk
10 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.05.2025 - 30.06.2025 Brīvdienu mājas “Beibuki” TAKA
Sporta klubs “Beibuks” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus līdz 40 personām Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com