Lielbritānijā laiž klajā pirmo "smaržīgo ceļvedi"

Jorkas pilsētas tūrisma iestādes nesen nākušas klajā ar nebijušu un visai pārsteidzošu veidu, kā vilināt ceļotājus – izdots "smaržīgais ceļvedis".

Ceļvedis "Smell York" izdots ar nolūku potenciālos tūristus iepazīstināt ar "pilsētas smaržām". Tā lappuses satur 12 dažādus aromātus, no kuriem katrs simboliski atveido kādu no tūrisma objektiem Jorkā vai tās apkārtnē. Piemēram, lappuse ar Ziemeļjorkas Tīreļu nacionālā parka attēlu papildināta ar viršu smaržu, savukārt vietējā dzelzceļa fotogrāfija smaržo pēc "oglēm, tvaika, dzinēja eļļas un dzelzs".

Tiesa gan, šī nav pirmā reize, kad tūrisma nozarē, lai piesaistītu ceļotāju uzmanību, izmantota smarža – pastāv neskaitāmi uzņēmumi, kuri piedāvā "smaržas mārketinga risinājumus". Turklāt, piemēram, daudzu viesnīcu vestibilos tiek izmantotas unikālas, attiecīgo zīmolu raksturojošas aromātvielu kombinācijas.

"Zinātniskos pētījumos pierādīts, ka cilvēka ožai ir nozīmīga loma spēcīgu atmiņu radīšanā," atzīst Keita Makmalena, "Visit York" vadītāja. "Jorkā var atrast mazliet no visa ikkatram degunam," viņa piebilst.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.06.2025 - 28.06.2025 Izbaudi vasaras sauli Liepājā Liepājas reģiona TIB
Vasara ir īstais laiks doties ceļā, un Liepāja aicina! Sajūti atsvaidzinošu jūras vēju, siltos saules starus un nesteidzīgu vasaras atmosfēru | Skatīt vairāk
Ķermeņa un dvēseles harmonija Orchid Spa
Piedāvājam dažādus taizemiešu masāžas veidus, relaksējošas procedūras ar aromātiskajām eļļām un atjaunojošas SPA programmas, kas sniegs | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 30.06.2025 Tava vasaras atpūta sākas šeit! Latvia Tours
Piedāvājumi jebkurām vēlmēm – no budžeta līdz luksusam, ar jebkāda veida ēdināšanu: tikai brokastis, brokastis + vakariņas vai “viss | Skatīt vairāk
no 366 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.06.2025 - 30.06.2025 Tiksimies Rožu laukumā! Liepājas reģiona TIB
Katru dienu plkst. 12:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com