Kocēnu novadā norisināsies 1991. gada barikāžu atcerei veltīti pasākumi

Ik gadu janvārī pieminām un atceramies 1991. gada barikādes - laiku, kad Latvijas iedzīvotāji ar nevardarbīgu protestu iestājās par to, ka Latvijai jābūt neatkarīgai valstij.

Arī šogad Kocēnu novadā norisināsies dažādi pasākumi, kas būs veltīti vienam no nozīmīgākajiem Atmodas laika notikumiem, kas Latvijas vēstures kontekstā izceļas ar nacionālo vērtību pacēlumu, latviešu tautas saliedētību un to vienoto organizāciju.

17. janvārī plkst. 15.00 Bērzaines pagasta bibliotēkā norisināsies 1991. gada barikāžu laika atmiņu pasākums "Sarunas starp mums", kurā piedalīties aicināti tā laika notikumu dalībnieki un ikviens interesents. Pasākumā atklās valmierieša, starptautiskās izstādēs un konkursos godalgotā fotogrāfa Mihaila Ignata izstādi, kurā būs aplūkojami fotomirkļos fiksētie 1991. gada janvāra notikumi, demonstrēs dokumentālo īsfilmu "Barikādes: Būt vai nebūt Latvijai?" un klātesošie būs aicināti dalīties atmiņās par notikumiem barikāžu laikā pirms 29 gadiem.

19. janvārī plkst. 15.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies vīru kopas "Vilki" koncerts, kurā izskanēs latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, vīru kopas dalībnieki iepazīstinās ar senajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, ieročiem, apģērbu, pastāstīs par kara taktiku un karavīru sadzīvi, un paralēli dziesmām uz ekrāna tiks demonstrētas vēsturiskas karavīru fotogrāfijas.

20. janvārī plkst. 12.15 Kokmuižas pils parterā pie saules pulksteņa norisināsies piemiņas ugunskura iedegšana kopā ar Kocēnu novada pašvaldības pārstāvjiem, Kocēnu pamatskolas un pirmsskolas izglītības iestādes "Auseklītis" audzēkņiem, kā arī Kocēnu 38. skautu vienību. Plānots, ka ugunskurs degs visas dienas garumā, un ikviens ir aicināts vienoties atceres liesmas uzturēšanā, piemetot savu pagalīti.

20. janvārī plkst. 12.30 Dikļu kultūras centrā tiks demonstrēta dokumentālā filma "Barikāžu stāsti", ko veido 167 cilvēku izstāstītās atmiņas par 1991. gada barikāžu laika notikumiem.

Pasākumu apmeklējums bez ieejas maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 31.05.2025 "Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's" Jēkabpils novada TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2025 - 01.06.2025 Deju skolas "Demo" sezonas noslēgums Tukuma TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.05.2025 - 30.05.2025 Kur aizbraukt brīvdienās? Bauskas TIC
Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com