30. decembris vēsturē: Rīga atklāj Jorģa Zemitāna tiltu

Jorģa Zemitāna tilts (sarunvalodā bieži saukts vienkārši par Zemitāna tiltu) ir satiksmes pārvads Rīgā pār dzelzceļa līnijām Zemitāni - Skulte un Rīga - Lugaži, kas savieno Rīgas centru (Aleksandra Čaka iela) ar Purvciemu (Ieriķu iela).

Pār Zemitāna tiltu darbojas autobusu un trolejbusu satiksme. Braucamā daļa klāta ar asfaltu. Tiltam pāri izbūvētas arī tramvaja sliedes, kuras gan nav nekad tikušas izmantotas; tās bija paredzētas ieplānotajai tramvaja līnijai Pļavnieku virzienā.

Zemitāna tilts atklāts 1985. gada 30. decembrī. Tilts nosaukts latviešu pulkveža Jorģa Zemitāna vārdā pēc līdzās esošās Zemitānu dzelzceļa stacijas. Oficiāli nosaukums tika piešķirts 2014. gadā. Tilta garums ir 336 metri.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.06.2025 - 05.07.2025 Mūziķes Atvara koncerts Tukuma TIC
Atvara ir jauna latviešu izpildītāja, kas guvusi plašu atpazīstamību platformā TikTok ar savu debijas singlu “Pie manis tveries”. | Skatīt vairāk
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk
Gaisa balonu festivāls Kandavā Tukuma TIC
Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com