1. novembris vēsturē: Stājas spēkā Māstrihtas līgums jeb Eiropas Savienība svin dzimšanas dienu

Māstrihtas līgums, kura oficiālais nosaukums ir Līgums par Eiropas Savienību, lika pamatu mūsdienu Eiropas Savienībai. Tas stājās spēkā 1993. gada 1. novembrī.

Diskusijas par šā līguma sastādīšanu ilga vairākus gadus un tas tika parakstīts Nīderlandes pilsētā Māstrihtā, kas atrodas tuvu Beļģijas un Vācijas robežai.

Līgumu 1992. gada 7. februārī parakstīja pārstāvji no 12 valstīm – Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Grieķijas, Itālijas, Īrijas, Luksemburgas, Nīderlandes, Portugāles, Spānijas un Vācijas.

Kopš tā laika Eiropas Savienībai pievienojušās 16 valstis, tostarp Latvija. Pēc  Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības, šobrīd ES ir 27 dalībvalstis.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izbaudi Kanāriju salu burvību! Latvia Tours - Berga bazārs
Tavs siltuma un brīvības ceļojums sākas Kanāriju salās – atliek tikai izvēlēties starp Tenerifi un Grankanāriju! | Skatīt vairāk
no 805.00 EUR
Oceania Cruises Luksus kruīziem 55%  Estravel Latvia
2025. un 2026. gada kruīzi // vairāk kā 90 piedāvājumi // atlaide līdz 55% // Pērc līdz 30.07. - vietu skaits par akcijas cenām ierobežots | Skatīt vairāk
no 2409 EUR
Lauku māja “Gaišā” TAKA
Lauku māja “Gaišā” piedāvā naktsmītnes, pirti, banketu zāli, kamīnzāli, sporta laukumu ar volejbola tīklu, telšu vietas, ugunskura vietu. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com