30. oktobris vēsturē: Dailes teātris pārceļas uz jaunām telpām

1977. gada 30. oktobrī Dailes teātris, tolaik J. Raiņa Latvijas PSR Valsts Akadēmiskais Dailes teātris, pārcēlās uz jaunām telpā, Brīvības ielā 75.

Dailes teātris tika dibināts 1920. gadā, un tā galvenais režisors bija Eduards Smiļģis.

Dailes teātra ēka, kur tas mājo šobrīd, tika projektēta astoņus gadus, un celtniecība tika uzsākta 1966. gadā. Pēc desmit gadiem ēku beidzot uzcēla, taču oficiālā atklāšana notika 1977. gada 30. oktobrī.

Dailes teātrī ir trīs zāles – Lielā zāle ar līdz 1004 sēdvietām, Mazā zāle ar 199 sēdvietām un Kamerzāle ar 90 sēdvietām.

Ar Dailes teātra repertuāru var iepazīties šeit - https://www.dailesteatris.lv/lv/

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Katrīna Dimanta Ceplī  Zemgales Tūrisma asociācija
Ieplāno īpašu ceturtdienu Igo mūzikas un mākslas centrā "Ceplis" 22.maija! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.05.2025 - 14.05.2025 Atklāj Zemgales tāluma vitamīnu! Bauskas TIC
Iepazīsti Bauskas novadu no skatu torņu augstumiem! | Skatīt vairāk
Tūrisma rallijs "Madona-Gulbene" 24.05. Gulbenes novada TIC
Vai iespējams iepazīt divus novadus vienā dienā? Jā, piedaloties autofotoorientēšanās tūrisma rallijā "Madona-Gulbene"! | Skatīt vairāk
Ģimenes festivāls "No viena zara" Tukuma TIC
Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com