Latgales Kultūrvēstures muzejā būs skatāma fotoizstāde «JAUNSARDZEI – 25»

Par godu Jaunsardzes dibināšanas 25. gadadienai Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) no 10. janvāra līdz 10. februārim skatāma fotoizstāde “Jaunsardzei – 25”.

“Jaunsardzes kustība ir nepārprotami pierādījusi, ka tās esamība un attīstība 25 gadu garumā ir sevi attaisnojusi pilnībā. Prieks, ka šī skolas jauniešu kustība aptver visu Latviju, kļūstot arvien populārāka un pieprasītāka. Gandarījums par to, ka daudzi jaunsargi par savu dzīves profesiju izvēlas dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos. Nākotnē, papildinot izglītības programmu ar valsts aizsardzības mācību, Latvijas skolēni iegūs vēl plašākas iespējas jau skolas laikā pēc izvēles apgūt ne tikai Jaunsardzes zinības, bet arī daudzas citas iemaņas, kas nepieciešamas ikvienam šīs zemes patriotam un aizstāvim,” uzsver aizsardzības ministrs

R. Bergmanis.

Fotoizstāde veidota no Jaunsardzes un informācijas centra foto arhīva, autori: Laila Bajāre, Gatis Dieziņš, Gatis Indrēvics, Anda Kukemilka un Normunds Mežiņš. Fotogrāfijās fiksēti spilgti momenti un emocijas no jaunsargu apmācībām, piedzīvotā sacensībās, nometnēs, pārgājienos un citos Jaunsardzes notikumos.

Papildu informācija:

Jaunsardze ir brīvprātīga kustība, tās dalībnieki ir bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 21 gadam. Jaunsardzē tiek uzņemti visi jaunieši, kas izteikuši vēlēšanos šajā kustībā darboties, neatkarīgi no nacionalitātes, sociālā statusa, fiziskās sagatavotības vai citām pazīmēm.

Kustības mērķis ir izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, pilsonisko un patriotisko audzināšanu, sniegt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas dzīvē, darbā un militārajā dienestā. Jaunsargu apmācība notiek visā Latvijā.

2017. gadā Jaunsardzes kustībā aktīvi darbojas vairāk nekā 8000 bērnu un jauniešu.  

Jaunsargi ir savas valsts patrioti, kas aizstāv un tur godā Latvijas nacionālās vērtības. Jauniešu gribasspēks, uzvedība, drosme, patriotisms, cieņa pret sevi un valsti ir paraugs pārējiem jauniešiem.

Jaunsardzes kustības devīze ― “Augsim Latvijai!”

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Sezonas ķēriens outlet ciemata veikalos ViaJurmala
Laiks doties uz outlet ciematu - neatkarīgi no tā, vai lūkojies pēc perfektām kurpēm vai ideālas vasaras kleitas. | Skatīt vairāk
Laipni gaidīti atpūtā, krogā un viesnīcā! Jaunpils pils
Jaunpils pilī ir īpaša aura, senatnīgi mūri, grezni viduslaiku apartamenti un unikāls viduslaiku krogs. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.07.2025 - 10.07.2025 Jaundomes muižas svētki  Krāslavas TIC
5.jūlijā, Ezernieku pagastā norisināsies Jaundomes muižas svētki. Pasākumā norisināsies koncerts, loterija, degustācija, atrakcijas, kā arī nakts | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com