Rīgā ir pabeigts Zaļais veloceliņš

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāju Vjačeslavu Stepaņenko un Vides pārvaldes vadītāju Askoldu Kļaviņu šodien, izbraucot ar velosipēdiem, atzinīgi novērtēja jaunuzbūvēto Zaļā veloceliņa posmu, kas savieno Kantora un Imulas ielu.

"Celiņš ir labs, tagad no Vanšu tilta līdz Rīgas robežai Mārupē var aizbraukt pa vienu no ainaviski skaistākajiem veloceliņiem, kas ved cauri Uzvaras parkam, Arkādijas parkam un Mārupītes ielejai," uzsvēra A.Ameriks. Viņš arī solīja, ka nākamgad tiks pielaboti tie veloceliņa posmi, kas būvēti iepriekšējos gados.

Jāatzīmē, ka šogad maijā beigās Andris Ameriks ar veloaktīvistu Rihardu Frīdenbergu noslēdza derības par to, ka Zaļais veloceliņš tiks pabeigts līdz šī gada 15. oktobrim. Derību likme bija jauns velosipēds. Andris Ameriks uzvarēja derībās un šodien no Riharda Frīdenberga saņēma jauno velosipēdu, kas no vicemēra puses tiks uzdāvināts bērnu nama "Ziemeļi" bērniem.

810 metru garais posms bija pēdējais gabals "zaļā koridora" izveidē. Tas ved pa Mārupītes ieleju, kas ir viena no Rīgas kultūrvēsturiski un bioloģiski vērtīgajām daļām.

Nosaukums Zaļais veloceliņš šim celiņam dots tāpēc, ka tas pamatā vijas cauri pilsētas zaļajai zonai (Uzvaras un Arkādija parks, Māras dīķis un Mārupītes ieleja). Atšķirībā no citiem Rīgas veloceliņiem, kas kalpo galvenokārt kā infrastruktūras objekti, Zaļais veloceliņš ir vairāk piemērots atpūtai un ģimenes izbraucieniem. Veloceliņa izbūve tika sākta, lai nodrošinātu iedzīvotājiem un tūristiem iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku, izbaudot Rīgas parkus un Mārupītes dabas ainavu, kā arī sniegt drošas pārvietošanās iespējas ikdienas velobraucējiem.

Celiņš savieno esošā Centrs – Jūrmala veloceliņa centra daļu, kas ir uz Vanšu tilta, un Mārupes pagastu. Zaļais veloceliņš ir izbūvēts par Rīgas vides fonda līdzekļiem un jaunais posms izmaksāja 126 574 latus. Projekta ietvaros tika izbūvēts jauns tiltiņš pār Mārupīti, jauns, ierīkots videi draudzīgs grants ceļa segums un veikta teritorijas labiekārtošana.

Zaļais veloceliņš ir viens no pieciem Rīgas veloceļiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Muzeju nakts 2025" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
Šogad Preiļu novadu akcijā pārstāvēs 5 dalībnieki - Raiņa muzejs "Jasmuiža", Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Vārkavas | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās Preiļu novada TIC
Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu. | Skatīt vairāk
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 31.05.2025 "Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's" Jēkabpils novada TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com