Darbu sāk CSDD velo eksaminēšanas punkts Rīgas centrā

Lielākā daļa velobraucēju, kuri apzināti Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) un partneru veiktajās "Cieņas velopatruļās", pārvietojas, ievērojot luksoforu signālus, bez drudžainas steigas un raugās, lai nepārsteigtu gājējus vai citu transportlīdzekļu vadītājus ar pēkšņiem manevriem. Vienlaikus aptuveni trešdaļa velobraucēju pieķerti, klaji ignorējot satiksmes noteikumus, un tikpat daudzi jeb 32% braucēju satiksmē piedalās nelegāli - bez velosipēdista vai jebkāda cita transportlīdzekļa vadītāja tiesībām. Tāpēc šodien darbu Rīgas centrā, velokafejnīcā "Miit" sāk CSDD "pop-up" velo eksaminēšanas punkts, kurā katru dienu līdz pat 30. aprīlim varēs nokārtot teorijas eksāmenu un iegūt velosipēda vadītāja apliecību.

CSDD velo eksaminēšanas punkts velokafejnīcā "Miit" darbosies 2015. gada 28., 29. un 30. aprīlī laikā no plkst. 14:00 līdz 18:00.

Lai kārtotu velosipēda vadītāja teorijas eksāmenu, jāuzrāda pase, eID karte vai līdz 15 gadu vecumam dzimšanas apliecība. Eksāmena kārtošana pirmo reizi ir bez maksas, bet par atkārtotu eksāmena kārtošanu būs jāmaksā EUR 1,08, ko iespējams izdarīt CSDD e-pakalpojumu vietnē www.e.csdd.lv, CSDD kasēs Miera ielā 25 vai arī veicot bankas pārskaitījumu.

"Cieņas velopatruļas" kopumā sastapušas 500 velobraucējus, un tās apkopotā informācija parāda, ka velobraucēju pozitīvo tēlu visbiežāk bojā krustojumu šķērsošana pie sarkanās gaismas (26% pārkāpumu) un agresīvs braukšanas stils (16% pārkāpumu) - piemēram, braucot pa ielu pretējā virzienā un strauji mainot gan brauktuves, gan braukšanas virzienu. Paši velobraucēji vaļsirdīgi atzīst, ka daudzus satiksmes noteikumus nepārzina un neapzinās, ka braukšana bez vadītāja apliecības ir pārkāpums.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ieelpo pavasari Kristus Karaļa kalnā Preiļu novada TIC
Vairāk nekā 220 koka skulptūras, kas attēlo Bībeles tēlus un ainas, harmoniski iekļaujas apmēram 20 hektāru plašā ainavā kopā ar dārziem un | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 31.05.2025 "Tuvā tālumā" izstāde galerijā "Mans's" Jēkabpils novada TIC
Galerijā «Mans's» atklāta divu savdabīgu mākslinieku – Kalvja Zutera un Zanes Lūses – personālizstādes, kam dots kopējais nosaukums «Tuvā | Skatīt vairāk
VeseLīgošana "Jaunķemeros" Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - | Skatīt vairāk
no 297 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 31.05.2025 Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ" Madonas TIC
Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com