Turaidas muzejrzervātā notiks diskusija-seminārs «Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt»

Eiropas kultūras mantojuma dienā, 14. septembrī plkst. 11.00 Turaidas muzejrzervātā notiks diskusija/seminārs ”Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, kuru rīko Rīgas plānošanas reģions, VARAM sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu. Semināra tēmas būs ainavu vērtība un nozīme dzīves laika ritumā, kādu Latviju vēlamies redzēt nākotnē un kas darāms, lai to sasniegtu. Semināra programmā iekļauta ekskursija Turaidas pagasta magazīnas mājā, iepazīstot ekspozīcjas Seminārā aicināts piedalīties ikviens interesents, iepriekš piesakoties pa tālr. 22445268. Dalība seminārā bez maksas.


Turaidas muzejrezervāta izstāžu zālē no 14. septembra līdz 12. oktobrim būs skatāma ceļojošā izstāde “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”, kurā vizualizēti Pierīgas reģiona ainavu skati. Izstādi veidojusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un plānošanas reģioniem. Tā stāsta par 50 Latvijas ainavu dārgumiem, kas, iesaistot sabiedrību, tika atlasīti 2017. gadā. Izstādē iekļautas nozīmīgu Latvijas ainavu fotogrāfijas, kas uzņemtas valsts jubilejas gadā, kā arī vēsturiski fotoattēli no iedzīvotāju, muzeju un LNB krājumiem.


Katru Latvijas reģionu - Kurzemi, Latgali, Rīgas reģionu, Vidzemi un Zemgali — izstādē raksturo 10 ainavu dārgumi. Rīgas reģiona ainavu 10 dārgumu sarakstā ir Gaujas senleja ar zīmīgo akcentu sarkanbrūno Turaidas pili. Pils ir daļa no Turaidas muzejrezervāta kultūrvēsturiskās ainavas, kas bagāta ar dažādiem arheoloģijas, arhitektūras, vēstures un mākslas pieminekļiem, ietverot latviešu folklorai veltīto skulptūru dārzu – Dainu kalnu. Sarakstu turpina Rīgas Brāļu kapi, Rīgas bulvāru loks, parki un kanāls ar Centrāltirgus paviljoniem, Lielais Ķemeru tīrelis, Jūrmala ar koka apbūvi un pludmali, Ķemeru sanatorija un parks, Skats uz Vecrīgu no Daugavas kreisā krasta, Svētā Meinarda sala ar Ikšķiles baznīcas drupām, Gaujas grīva ar piekrastes kāpu mežiem un Vidzemes akmeņainā jūrmala.


Šī gada 26. oktobrī visu 50 ainavu dārgumu izstāde būs aplūkojama Latvijas Nacionālajā bilbiotēkā. Novembrī, decembrī un visa nākamā gada garumā, iepriekš sazinoties ar bibliotēku (e-pasts: [email protected]), izstādi gan atsevišķās daļās, gan kopumā būs iespējams demonstrēt visā Latvijā.


Ainavu dārgumu fotoattēli, kā arī iedzīvotāju iesūtītie atmiņu stāsti un iespaidi par tiem tiek saglabāti arī elektroniskajā ainavu dārgumu krātuvē. No oktobra tā būs pieejama tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv. Papildus informācija: www.ainavudargumi.lv sadaļā “Aktualitātes”.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 17.05.2025 Muzeju un Baznīcu nakts Dienvidkurzemē Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Abi pasākumi viesus aicina apmeklēt iestādes neierastākā darba laikā – iestājoties vakaram un tumsai. | Skatīt vairāk
Glempings Daugavas lokos TAKA
Vienā no skaistākajām vietām Latvijā, pašas likteņupes krastā atrodas jaunais Glempings Daugavas lokos. | Skatīt vairāk
Kalkūnes muižas pils TAKA
Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.05.2025 - 14.05.2025 “Lielais plosts 2025” TAKA
2025. gada 24.maijā Daugavas upes posmā starp Nīcgali un Jersiku norisināsies jau tradicionālais Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts”. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com