Valstis, no kurām atgriežoties Latvijā, jāievēro 10 dienu pašizolācija (16.04.2021)

Slimību profilakses un kontroles centrs 2021. gada 16. aprīlī aktualizējis valstu sarakstu, uz kurām nerekomendē ceļot Latvijas iedzīvotājiem.

Atbraukušajam no ārzemēm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50 gadījumus uz 100 000, jāievēro pašizolācija 10 dienas.

Turpmāk pašizolācija būs jāievēro tām personām, kuras atgriežas vai ceļojušas tranzītā caur šīm Eiropas valstīm. Šīs valstis ir Spānija, Andora, Monako, Francija, Malta, Horvātija, Rumānija, Luksemburga, Sanmarīno, Čehija, Šveice, Beļģija, Austrija, Nīderlande, Portugāle, Īrija, Itālija, Polija, Zviedrija, Slovēnija, Bulgārija, Dānija, Slovākija, Vācija, Ungārija, Lihtenšteina, Kipra, Lietuva, Igaunija, Somija, Norvēģija, Grieķija. Tāpat 10 dienu karantīna jāievēro arī atgriežoties no citām trešajām valstīm - tajā skaitā no Krievijas un Baltkrievijas.

Ceļotājiem, kuri atgriežas Latvijā no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais COVID-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 50 gadījumus uz 100 000, turpmākās 10 dienas jāveic pašizolēšanās dzīvesvietā (mājas karantīna) un jāseko līdzi savam veselības stāvoklim.

Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem nepārsniedz 50 gadījumus uz 100 000.

Valstis, atgriežoties no kurām nav jāievēro pašizolācija, ir - Islande, Vatikāns... un  Dienvidkoreja, Ruanda, Austrālija, Jaunzēlande, Taizeme, Singapūra.

Savukārt ikvienam, kas ierodas Latvijā no valsts, kur saslimstības riska novērtējums ir augstāks par 50 gadījumiem uz 100 000 cilvēku, ir jāievēro pašizolācija.

Saraksts stājas spēkā ar esošās nedēļas nākamo dienu (sestdienā, plkst.00:00) pēc tā publicēšanas SPKC mājaslapā (saraksts PDF).

Aktuālā informācija - Valstu saslimstības rādītāji ar COVID-19 - ir pieejama SPKC mājaslapā - spkc.gov.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Skati maršrutu:Bauska-Brukna-Vecumnieki Bauskas TIC
Dodoties virzienā no Bauskas uz Vecumniekiem ir iespējams atklāt novada daudzveidību, pat neveltot ilgstošu laiku ceļā! | Skatīt vairāk
Latvija
Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks! Lauku Ceļotājs
Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū! | Skatīt vairāk
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā". | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com