Četru Ģērmaņu dzimtas mākslinieku kopizstāde «Četri» Tukumā

No 2021. gada 16. novembra Tukuma Mākslas muzejā, Harmonijas 7,  skatāma mākslas izstāde “ČETRI. Andrejs Ģērmanis, Juris Ģērmanis, Olita Gulbe-Ģērmane, Agnija Ģērmane”. Māksliniekiem, dvīņubrāļiem Jurim un Andrejam Ģērmaņiem, šis ir skaistas un apaļas jubilejas gads – abiem aprit 80 gadi. Nozīmīgais notikums tiek svinēts ar izstādi, kurā skatāmi četru Ģērmaņu dzimtas mākslinieku darbi. Līdzās abu jubilāru gleznām izstādīti arī divu mākslinieču – Olitas Gulbes-Ģērmanes un Agnijas Ģērmanes darbi, iepazīstinot skatītāju ar talantīgās gleznotāju dzimtas radošo daudzveidību.

Pirmo reizi visu četru mākslinieku darbi skatāmi vienkopus. Kopizstādei viņi izvēlējušies pēdējā desmitgadē tapušos darbus. Katram ir atšķirīgs rokraksts un savā radošajā pieeja, tomēr visus vieno rūpīgas dabas studijas plenēros. Rotaļīgums, vieglums, krāsu izjūta un dabas klātbūtne veido izstādes koptēlu. Izstāde uzrunā ar gleznieciskā temperamenta kāpinājumu – no gandrīz meditatīvajām, rāmajām Olitas Gulbes-Ģērmanes neliela izmēra gleznām, turpinoties Jura Ģērmaņa gaisa un gaismas caurstrāvotajos darbos un Andreja Ģērmaņa spontanitātē un krāsu košumā, ekspresijas un dinamikas apogeju sasniedzot Agnijas Ģērmanes lielformāta gleznās.

Andrejs Ģērmanis (1941) beidzis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1966. gada. Regulāri darbojies pašdarbības gleznotāju vasaras nometņu, izstāžu organizēšanā un dažādu studiju konsultēšanā. Raksturīga mākslinieciska interešu un paņēmienu daudzveidība; vienlīdz veiksmīgi darbojies glezniecībā, grafikā un mākslas kritikā.

Juris Ģērmanis (1941) beidzis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1967. gada. Daudz enerģijas veltījis  mākslas pedagoģijā, joprojām vada mākslas kolektīvu "Grīva". Lielākoties glezno figurālas kompozīcijas – portretus un aktus – un arī ainavas.

Olita Gulbe-Ģērmane (1953) beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu un Latvijas Mākslas Akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1975. gada. Tonālās glezniecības tradīciju kopēja klusās dabas un ainavas žanrā.

Agnija Ģērmane (1964) beigusi J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1991. gada. Piedalās starptautiskos un pašmāju mākslas plenēros un simpozijos. Paralēli glezniecībai strādā mākslas pedagoģijā. Raksturīga ekspresīva glezniecība ar tendenci uz abstrakciju, vienlaikus saglabājot saikni ar dabu un realitāti.

Izstāde skatāma līdz 2022. gada 22. februārim.

Tukuma Mākslas muzeja darba laiks:

No otrdienas līdz piektdienai: 11:00 – 17:00

Sestdienās, svētdienās: 11:00 – 16:00

Pirmdienās: slēgts

Ieejas maksa muzejā

Skolēniem un studentiem: bezmaksas

Pensionāriem, invalīdiem: 1.00 EUR (Tukuma novada personām ar invaliditāti - bezmaksas)

Pieaugušajiem: 1.50 EUR

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 24.05.2025 Uzplauksti pļavā - Sievišķības svētki Tukuma TIC
kopā būšanas, tīklošanās, rituālu, garšas un foto piedzīvojumu diena Antiņciemā kopā ar Sanitu Matuli. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2025 - 24.05.2025 Ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini! Madonas TIC
24. maijā - ar vilcienu uz Madonu un Cesvaini. Šogad piedāvājumā katrā galamērķī dažādi jaunumi, lielākais no tiem - divu dienu piedāvājums! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.05.2025 - 24.05.2025 Ģimenes festivāls "No viena zara" Tukuma TIC
Festivālā būs gaidītas ģimenes ar bērniem, kurām piedāvās piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Būs pieejams garšaugu dārzs, lielās | Skatīt vairāk
Kur aizbraukt brīvdienās? Bauskas TIC
Kuru virzienu izvēlēties, lai atklātu un iepazītu Bauskas novadu šajās brīvdienās? Mēs palīdzēsim ar idejām - dodies piedzīvojumā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com