Pastariņa muzejā ar tirdziņu un brīvdabas teātra izrādi atzīmēs Saimnieka un Saimnieces jeb Jēkaba un Annas dienu

2023. gada 29. jūlijā 13.00 Pastariņa muzejā (Zentenes pagastā “Bisnieki”, Tukuma novadā) atzīmēs Saimnieka un Saimnieces jeb Jēkaba un Annas dienu. Šī diena Pastariņa muzejā jau kļuvusi par tradicionāliem svētkiem, kur apmeklētājus sagaida amatnieku un mājražotāju tirdziņš, brīvdabas teātra izrāde, radošās darbnīcas un saimnieka un saimnieces meistarklases.  

Senie latvieši Saimnieču un Saimnieku jeb Jēkaba un Annas dienu svinēja kā tirgus dienu, kas iezīmēja ražas novākšanas sākumu. Annas dienā pirmoreiz ēda jaunos kartupeļus un burkānus, bet jauniešiem gadatirgi bija arī vieta, kur iepazīties un atrast labāko saimnieci. Jēkaba dienā no jaunās ražas cepa pirmo maizes kukulīti, un, kāds būs maizes kukulītis, tāda būs arī iztika nākamā gadā.

Saimnieka un Saimnieces jeb Jēkaba un Annas dienā apmeklētājus priecēs amatierteātris “Āža dziesma” ar brīvdabas teātra izrādi “Kā vecais Zemīts pašu nelabo redzēja”, pēc R. Blaumaņa stāsta motīviem. Iespēja piedalīties radošās koka grebšanas un rotu darināšanas darbnīcās. Saimniece aicinās uz maizes cepšanas meistarklasi un viesus cienās ar maizes krāsnī ceptu maizi, bet saimnieks Jēkabs aicinās pievienoties mīļākās ēdiena receptes meistarklasei. Mazākie apmeklētāji varēs nodoties atraktīvām mazā Pastariņa iemīļotajām rotaļām - staigāšanā ar koka kājām, slēpošanā, makšķerēšanā, izmēģināt skrējienu ar divričiem.

Īpaši tiek gaidīti Jēkabi un Annas, kuriem būs bezmaksas ieeja. Pārējiem apmeklētājiem dalība ir 3.00 EUR, atsevišķas radošās darbnīcas var būt par papildus maksu. Tirgotājiem pieteikties pa tālr. 28651091.

Informācija: 28651091, [email protected]

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.07.2025 - 12.07.2025 Senās mūzikas festivāls 12.-13.jūlijā! Bauskas TIC
Apskati un izvēlies, Senās mūzikas festivāla koncertu apmeklēsi Tu! | Skatīt vairāk
Latvija
Apceļo pilis un muižas - ĀRDAVAS MUIŽA Preiļu novada TIC
Jau 25 gadus Latvijas Piļu un muižu asociācija gādā par kultūrvēsturisko muižu iekļaušanos tūrisma galamērķos. Šoreiz Preiļu novadu akcijā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.07.2025 - 08.07.2025 "Nakts -  Old Believers Apartamentos" Rēzeknes pilsētas TIC
Vecticībnieku naktsmītne Rēzeknē, mājīga vēsture, ērtības blakus Svētā Nikolaja lūgšanu namam; privātas ekskursijas un autentiska pieredze. | Skatīt vairāk
Iegūsti padziļinātas zināšanas viesmīlībā! Biznesa augstskola Turība
Turība piedāvā studiju programmu “Viesnīcu pakalpojumu organizators”, kur nepieciešamās zināšanas var iegūt īsā laikā - tikai 2,3 gados! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com