Noķer vasaru Lielvārdes novada dabas takās!

Augusta pēdējā nedēļa tiek solīta karsta – tas nozīmē, ka ir īstais laiks atrasties dabā. Dodies uz Lielvārdes novada dabas takām!

Viena no iespējām, kur pavadīt dienu pie dabas, ir pastaigu taka gar Daugavu Lielvārdes novada Dzelmēs. Tā ir koka laipa, kas ērti pieejama arī cilvēkiem ratiņkrēslos un ar bērnu ratiem. Turklāt šeit ir iespēja arī izbaudīt Daugavas ūdeņus un ainavu, jo ir izveidota ērta piestātne, un pieejama arī katamarānu noma. Daugavā šajā posmā atrodas Garā sala un Lielā sala, ko iespējams apmeklēt, izmantojot īrēto katamarānu, savu laivu vai citu ūdens braucamo. Jāņem vērā, ka šeit ir dabas liegums, tādēļ jābūt īpaši saudzīgiem un uzmanīgiem, jo šeit atrodami vērtīgi biotopi. Daugava pie Kaibalas ir dabas liegums Daugavas lejteces posmā, kas izveidots 2004. gadā kā putniem nozīmīga vieta, un ja paveiksies un būsiet pietiekami pacietīgi, šeit iespējams novērot dažādas putnu sugas, it sevišķi pavasaros un rudeņos. Katamarānu īre: tālr. 25368528.

Otra dabas taka, kas gaida ciemiņus, atrodas Jumpravas pagastā – un tā ir Gaiļu dabas taka. Šo droši var dēvēt par meža izziņas taku. Tā ir 2,5 km gara un iepazīstina ar Latvijas meža bagātību, koku kolekciju un arī pa kādai kaimiņpagasta – Skrīveru lepnuma Andreja Upīša "Zaļās zemes" epizodei. Takas sākumā netālu redzamā māja iemūžināta Andreja Upīša romānā - turp kalpone Ošu Anna esot devusies laist pasaulē bērnu, kad viņu padzina Brīviņu saimnieks. Taka šķērso arī vairākus tiltiņus.  Apskatāma arī akmeņu kolekcija, kā arī svešzemju stādījumi. Takā var aplūkot lapsu alas, bišu dravu, dobumu, kur mājo pūces kā arī iepazīties ar bebru nedarbiem. Lai dabas mīļotājus varētu sagaidīt, saimnieks aicina iepriekš pieteikt savu ierašanos pa tālr. 29423278 vai  650057678. Adrese: "Gaiļi", Jumpravas pagasts, Lielvārdes novads.

"Trušu karaliste" atrodas gleznainā Ogres upes senlejā dabas parka teritorijā Lēdmanes pagastā un aicina ne tikai apskatīt tās iemītniekus – trušus, zosis, kazas un citus mājdzīvniekus, bet arī doties izbaudīt pastaigu pa karalistes teritoriju un izbaudīt baskāju taku. 2,6 km garā taka ļauj baudīt dažādu sajūtu gammu, gan fiziski, gan emocionāli, atmodinot visas piecas maņas. Pastaigas laikā pēdas sajutīs gan oļus, gan niedres, gan čiekurus un priežu mizas, gan zilos un brūnos mālus. Vairāk par "Trušu karalisti" lasāms šeit: trusukaraliste.lv.

Vairāk par tūrisma piedāvājumu Lielvārdes novadā: www.lielvarde.lv Tūrisma sadaļā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasaras saulgriežu pasākumi Gaujas Nacionā EnterGauja
Apvienojot senču tradīcijas ar Latvijas pirmatnīgās dabas burvību, arī šogad Gaujas Nacionālais parks piedāvā daudzveidīgus pasākumus. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.06.2025 - 15.06.2025 Daba. Skaņa. Es. – īpaša vasaras diena Jaunmoku pils
Mūzika, meditācija un vasaras noskaņa 15. jūnijā pl. 12.00 Jaunmoku pils aicina uz īpašu dienu, kurā savijas daba, gongu meditācija un Kārļa | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.06.2025 - 21.06.2025 Saulgriežu STIRNU BUKS Tukuma TIC
Abavas senlejas dabas parkā, sprigani un lecīgi kopā izbaudītu šī gada visgarāko dienu, bet novakarē kopīgu veiktu Uguns aizdegšanas rituālu. | Skatīt vairāk
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com