Lācis Austrumvidzemē uzrauga meža autoceļa būvniecību

Nereti, veicot meža apsaimniekošanas un infrastruktūras labiekārtošanas darbus, darbiniekiem mežā jāsastopas ar negaidītiem pārbaudījumiem. Piemēram, Valkas novadā jaunā AS "Latvijas valsts meži" (LVM) autoceļa "Tere ceļš" būvniecības darbu gaitu un kvalitāti regulāri uzrauga lācis.

Vēl pirms ceļa būvniecības darbu uzsākšanas, atbildīgais būvdarbu vadītājs objektā bija novērojis apskādētu koku ar tikai lācim raksturīgām nagu atstātām zīmēm.

"Jau no darbu uzsākšanas brīža lācis regulāri iegriežas objektā, apsekot un sabotēt būvdarbus: tiek nevis izgāzti, bet gan izrakti koka mietiņi, izgāztas uzstādītās ceļa zīmes, turklāt lācis nesmādē iespēju arī vienkārši šļūkt pa izveidoto dzirdinātavas nogāzi iekšā baseinā. Kamēr objektā bija izbūvēts smilts salturīgais slānis, lāča atstātās pēdas, kas uzskatāmi apstiprina viņa viesošanos, bija ļoti viegli pamanāmas," stāsta LVM Austrumvidzemes reģiona meža infrastruktūras speciālists Jānis Mālkalns.

Pašu vainīgo neviens no darbiniekiem mežā nav manījis, bet spriežot pēc atstātajām pēdām uz svaigi veidotās nogāzes (virs 2 metriem), lācis augumā nav liels, jo būtiska skāde nogāzei nav nodarīta, kad lācis rāpelējies pa to augšā un lejā.

Meža autoceļa būvniecību veic vietējais uzņēmums SIA "Valkas meliorācija".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izstādes jūnijā Tukuma novadā Tukuma TIC
Izstāžu košums visā novadā vienā apkopojumā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.06.2025 - 15.06.2025 Daba. Skaņa. Es. – īpaša vasaras diena Jaunmoku pils
Mūzika, meditācija un vasaras noskaņa 15. jūnijā pl. 12.00 Jaunmoku pils aicina uz īpašu dienu, kurā savijas daba, gongu meditācija un Kārļa | Skatīt vairāk
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.06.2025 - 15.06.2025 Kamermūzikas koncerts Mazajā Mežotnes pilī Bauskas TIC
Izcilās latviešu vijolnieces Vinetas Sareikas un franču pianistes Amandīnes Savarī (Amandine Savary) kamermūzikas koncerts Mazajā Mežotnes pilī. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com