Klajā nāks šīs vasaras Dziesmusvētkiem veltīts disks

Jūnija beigās iznāks mūzikas izdevniecības "Baltic Records Group" XXIV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkiem veltīts mūzikas disks „Dziedot dzimu, dziedot augu”. Diskā iekļautas tautasdziesmu apdares un latviešu koru oriģināldziesmas, kuras gadu gaitā kļuvušas īpaši mīļas un tiek dēvētas par Dziesmu svētku “zelta fonda” neatņemamu daļu.

Īpaša vieta mūzikas albumā atvēlēta šīs vasaras svētku vērienīgākajam jaundarbam – dzejnieces Māras Zālītes un komponista Zigmara Liepiņa sešu dziesmu ciklam „Dziedot dzimu, dziedot augu”, kas skanēs arī Dziesmu svētku atklāšanas koncertā 6.jūlijā Mežaparkā. Iedvesmu radīt īpašu dziesmu ciklu 2008.gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un deju svētkiem daiļdarba autori smēlušies latviešu tautasdziesmās iekodētajā tautas dzīvesziņā un filozofijā. Komentējot „Dziedot dzimu, dziedot augu“ radīšanu, Z.Liepiņš izteicies, ka komponistam nav lielāka goda kā rakstīt mūziku Dziesmu svētkiem.

M.Zālītes un Z.Liepiņa dziesmu cikla ieraksts tapis š.g. aprīlī un maijā Latvijas Radio studijā un Sv.Pestītāja baznīcā virsdiriģenta Romāna Vanaga vadībā, piedaloties Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskajam orķestrim un studentu korim, koriem „Minjona” un „Gaudeamus”, bungu un dūdu mūzikas grupai „Auļi”. Ieraksta skaņu režisors – Normunds Slava.

Bez jau pieminētajām oriģinālkompozīcijām diskā skan tādas Dziesmu svētku klasikas pērles kā „Ģērbies, saule, sudrabota“, „Krauklīt’s sēž ozolā“, „Kur tu skriesi, vanadziņi“, „Tumša nakte“, „Sasala jūrīna“, „Mūžu mūžos būs dziesma“, „Latvijā“, „Jāņuvakars“, „Mazs bij tēva novadiņis“, „Mēness starus stīgo“, „Karaļmeita“, „Mūžam zili“, „Gaismas pils“.

# # #

Latviešu Dziesmu svētku tradīcija aizsākusies pirms 135 gadiem – 1873.gadā Rīgā uz kopīgu sadziedāšanos no visiem Latvijas novadiem sabrauca vairāk nekā 1000 skanīgu balsu īpašnieku, lai dziesmā stiprinātu latviešu tautiskās identitātes izjūtu. Šogad Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki norisināsies no 5. līdz 12.jūlijam. Galvenās svētku norises vietas būs Mežaparks, Daugavas stadions, Vērmanes dārzs, Doma laukums un Ķīpsala, kas kopumā pulcēs ap 35 000 dalībnieku.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vaidavas vasarā – “Rīgas modes” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
10.jūlijā plkst. 19.00 Vaidavā ierodas grupa “Rīgas modes”! Svinēsim vasaru kopā Vaidavā! | Skatīt vairāk
no 15 EUR
Gudri - Rudens brīvlaika ceļojumi tagad! Estravel Latvia
Lieliska iespēja rezervēt Rudens Skolēnu brīvlaika ceļojumu jau tagad! piedāvājumi 7-9 naktīm, dažādi galamērķi! Vairāk piedāvājumu jautājiet | Skatīt vairāk
no 875 EUR
🇮🇹 Atpūties Toskānas ritmā! Latvia Tours - Berga bazārs
Izbaudi Toskānu, kur katrs mirklis ir kā no gleznas – vīna lauki, smaržīgi cipreses stādi un nesteidzīgas brokastis ar skatu uz dabu... | Skatīt vairāk
no 579.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com