Latvijas Dabas muzejam 165 gadu jubileja

2010. gadā Latvijas Dabas muzejam aprit 165. gadskārta. Visa gada gaitā muzejs apmeklētājus iepriecinās ar daudzveidīgiem pasākumiem, kuru mērķis – plašāk popularizēt unikālās muzeja vērtības. Šogad Dabas muzeja jubilejas gads sakrīt ar Starptautisko bioloģiskās daudzveidības gadu, kam tiks veltītas dažādas aktivitātes.

Dabas muzejs lepojas ar krājumu, ko veido ap 193000 muzeja priekšmeti – ģeoloģiskie, botāniskie, zooloģiskie un antropoloģiskie materiāli – tā ir lielākā dabas vēstures bagātību krātuve Latvijā. Muzeja krājumā ir neizmērojami vērtīgas vēsturiskās un zinātniskās kolekcijas, kas muzejā nonākušas dažādos ceļos. Vēsturiski krājums veidojies no – N. Himzeļa muzeja, Rīgas Dabaspētnieku biedrības un Skolu muzeja dabaszinātniskajām kolekcijām.

Šobrīd Latvijas Dabas muzeja krājums mērķtiecīgi tiek papildināts ar vākumiem ekspedīcijās, apmaiņas ceļā no zinātniskām iestādēm Latvijā un pasaulē, kā arī dāvinājumiem, pirkumiem u.c. un iegūst arvien nozīmīgāku zinātnisko vērtību.

Muzeja jubilejās kā tradīcija kļuvusi muzeja speciālistu rakstu krājuma Daba un Muzejs izdošana. Izdevumos tiek atspoguļots muzeja darbinieku paveiktais visās tā darbības jomās – krājuma, izglītojošajā un zinātniskajā darbā. Izdevuma atvēršanas svētki paredzēti šā gada aprīlī.

Katra mēneša ceturtajā ceturtdienā ikviens aicināts apmeklēt vakara sarunas muzejā, kurās būs iespēja klausīties un piedalīties diskusijās par dabas daudzveidīgo pasauli un iepazīties ar unikālajām muzeja kolekcijām.

28. janvārī plkst. 18.00 pirmā vakara sarunu tēma „Saules akmens – dzintars”.

Katru svētdienu muzeja pamatekspozīciju apmekējumam varēs saņemt 50% atlaidi, ja atrasta pareizā atbilde uz jautājumu, kas atrodams muzeja mājas lapā aktualitāšu sadaļā.

Pateicamies par atbalstu 2009. gadā apmeklētājiem, muzeja draugiem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Priecāsimies Jūs redzēt atkal un atkal Dabas muzejā!

Atgādinām, ka vēl pēdējās dienas līdz 10. janvārim var pagūt apmeklēt floristikas izstādi „Ienāc…” un izstādi „Skujkoki pasaulē”, kurā tiek piedāvāta unikāla iespēja tepat Latvijā iepazīt daudzveidīgos pasaules skujkokus un klausīties arī Meža veča stāstos…

Sīkāka informācija muzeja mājas lapā: www.dabasmuzejs.gov.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.06.2025 - 12.06.2025 Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.06.2025 - 05.07.2025 Bauska Country Festivāls atdzimst! Bauskas TIC
Pēc vairāku gadu pārtraukuma Bauskā atgriežas “Kantrī mūzikas festivāls”, kas norisināsies 5. un 6. jūlijā Pilskalna estrādē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.06.2025 - 03.07.2025 Viļaka–brīvdienu galamērķis Ziemeļlatgalē Balvu TIC
Viļaka (senatnē – Marienhauzena) - viena no vissenākajām latgaļu cilts apdzīvotajām vietām,īpaša senatnes aura šajā Ziemeļlatgales pilsētā | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Grand Palace Hotel
,


Latvia Tours
,


Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
,


Kaļķu vārti
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com