Jēkabpils pilsēta gatavojas Lieldienām

Nu jau iestājies astronomiskais pavasaris un tuvojas pavasara saulgrieži – Lieldienas. Kā šos svētkus sagaidīs Jēkabpils pusē?

Pirmssvētku nedēļā 31.martā Krustpils pilī Lieldienu gaidās noritēsGardēžu sestdiena”. Pulksten 13.00 pilī viesosies lietuviešu kultūras biedrība “Rasa” no Daugavpils, kas izglītos apmeklētājus par svētku svinēšanu, ēdienu gatavošanu pēc senajām lietuviešu tradīcijām. Protams, neizpaliks arī cienasts, dziesmas, dejas un rotaļas. Dalības maksa 2.00 Ls. Iepriekšējā pieteikšanās pa tālruni: 65221042.

Savukārt Jēkabpils Kena parkā Pirmajās Lieldienās 8. aprīlī no plkst 14:00 lieli un mazi ar saulainiem smaidiem, skaisti krāsotām olām un labu noskaņojumu, tiek aicināti priecāties par saules atgriešanos, par to, ka diena paliek arvien garāka. Visi kopā šūposimies, kaulēsimies, ripināsim olas... Kopā ar folkloras kopu iedejosim un ieskandināsim Lieldienas. Latviešu tautas ticējumos teikts: jo lustīgākas Lieldienas, jo jaukāka vasara mūs gaida.

Un kas gan tās par Lieldienām bez Lieldienu zaķiem! Protams, zaķi būs, un tāpēc mazie apmeklētāji tiek aicināti uz pasākumu ierasties ar zaķu austiņām, lai kopā ar lielajiem zaķiem varētu piedalīties daudz un dažādās zaķu rotaļās.

Bet Otrajā Lieldienās 9.aprīlī pulksten 14:00 Jēkabpils Tautas namā pensionāri tiek aicināti uz īpašu Lieldienu svinēšanu. Pasākumu rīko Jēkabpils pensionāru apvienība. Pasākumā ieeja bez maksas.

Lieldienās tiks rotātas ne tikai Lieldienu olas - Jēkabpils pilsētas māksliniece svētku laikā pilsētai būs sarūpējusi krāšņu un pavasarīgu svētku noformējumu. Saulainus svētkus!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk
Latvija
Imants Lancmanis. GLEZNAS. Bauskas TIC
Rundāles pils muzeja direktora un gleznotāja Imanta Lancmaņa līdz šim vērienīgākā personālizstāde “Imants Lancmanis. GLEZNAS”. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.06.2025 - 28.06.2025 Vasaras saulgriežu pasākumi Gaujas Nacionā EnterGauja
Apvienojot senču tradīcijas ar Latvijas pirmatnīgās dabas burvību, arī šogad Gaujas Nacionālais parks piedāvā daudzveidīgus pasākumus. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 27.06.2025 Peoniju skaistums “Ezerlīčos” Balvu TIC
Jūnijs ir krāšņo peoniju ziedēšanas laiks un ikviens tiek aicināts baudīt to burvību ziedu un akmeņu dārzā “Ezerlīči” Balvu novada Tilžas | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Daugavkrasti
,


Līvānu TIC
,


Jēkabpils novada TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com