Pirms dodies tāles zilajās, apceļo Latviju – daži ieteikumi svētvietu apskatei

Svētvietas – koki, akmeņi, pauguri, alas... Tās ir vietas, kas latviešu acu skatam paveras atklātās vietās vai slēpjas dziļi mežos. Bieži vien šķietami neinteresantas un nepiesaistošas. Kā jau tipiskiem tūristiem, iespaidīgs ir tikai tirkīzzils jūras ūdens un palmu audzes, bet pašu zemes apceļošana atstāta otrajā vietā, par svētvietām nemaz neiedomājoties.

Šis pavasaris/vasara ir īpašs visām svētvietām un to "saulītē" cēlājiem, jo projekta "Kulta identitāte" ietvaros tūrisma profesionāļi un žurnālisti apceļo dažādas svētvietas Zemgalē, Vidzemē, Kurzemē, Igaunijā un Zviedrijā.

Arī Travelnews.lv redakcija piedalījās šajos braucienos (Zemgale, Kurzeme, Zviedrija), kam sekos Igaunija, Rīgas reģions un Vidzeme. Brauciena laikā tika gūtas pozitīvas emocijas un mainījies iespaids par svētvietu apceļošanu.

Brauciena laikā izdalījās trīs galvenie secinājumi.

1. Lai ceļotu ārpus valsts, jāapzina sava zeme un jāzina tās vēsture

Apceļot svētvietas Latvijā, radās pārdomas par latviešu lielo ceļošanas tieksmi ārpus savas valsts, nemaz nezinot savas zemes tūrisma brīnumus un svētvietas, kas ir senākie objekti, kas pieejami tūristu acīm.

Ieteikums. Sajūti sevī patriotu, apseko vismaz sava reģiona (www.ancientsites.eu) svētvietas, gūsti spēku un tikai tad dodies ārpus savas zemes, lai zinātu savu vēsturi un spētu informāciju par savu mājvietu dot arī cittautiešiem.

2. Svētvietu apskatē lūdz palīdzību vietējiem tūrisma informācijas centriem

Kā pierādījās projekta "Kulta identitāte" braucienos, svētvietu apskate ir gana interesantāka, ja vietējie tūrisma informācijas centri sniedz informāciju par tiem – stāstījums, bukleti.

Ieteikums. Apmeklē svētvietas dažādu svētku laikā, piemēram, Saulgriežos, kad daudzās no tām notiek pasākumi plašākam cilvēku lokam.

3. Noskaņojies un apmeklē svētvietas vienatnē vai šaurā draugu un radu lokā

Noteikti pavisam savādāk ir apmeklēt svētvietas vienatnē vai šaurā draugu un radu lokā, nevis kopā ar 30 cilvēkiem ekskursijas laikā. Noskaņojies, izjūti svētvietu maģiskumu un spēku, tici, ka tās var dot gan spēku, gan gudrību, gan visu citu...

Ieteikums. Ja nespēj noskaņoties tikai uz svētvietu apmeklēšanu, vērts tās apvienot ar dažādu gardēžu vietu apmeklējumu. Kopā ieguvums būs gan prātam, gan vēderam.

Fotogrāfijas no braucieniem pieejamas šeit.

Vairāk informācijas interneta vietnē www.ancientsites.eu

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.06.2025 - 27.06.2025 Orientēšanās Lubāna ezerā uz SUPa! Madonas TIC
Neparastai vasarai piestāv ūdens prieki - 28. jūnijā piesakies uz aizraujošām orientēšanās sacensībām Lubāna ezerā. | Skatīt vairāk
Latvija
Brīvdabas koncerti Kāla ezera krastā Madonas TIC
Heisā hopsā, esam sarūpējuši vasarai piecus - absolūti kapitālus koncertus. Tiekamies ezera krastā pie Madonas! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.06.2025 - 24.06.2025 Līgo Alūksnē! Alūksnes TIC
Aicinām ieskandināt saulgriežus, ielīgot Līgo svētkus, svinēt Jāņus, sportot, baudīt teātri, lustēties zaļumballēs, darināt zāļu vainagus, | Skatīt vairāk
Zvejnieksvētki Lapmežciemā Tukuma TIC
Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com