Rīgā notiks brīvdabas pasākums «Rūķu gājiens»

2018. gada 2. decembrī no plkst. 17.00 līdz plkst. 19.00 norisināsies Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" organizēts brīvdabas pasākums "Rūķu gājiens".

Atzīmējot pirmo Adventi un Ziemassvētku gaidīšanas laiku,  Rīgas Kultūras centrs "Iļģuciems" organizē ikgadējo brīvdabas pasākumu "Rūķu gājiens". Pasākums norisināsies kā svinīgs gājiens no Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" pagalma uz Dzegužkalna estrādi un atpakaļ uz sākotnējo pulcēšanās vietu.

Pasākumā tiks izspēlēta pasaka par Ziemassvētku pīrādziņu buršanu, kuru pagatavošanai nepieciešamās sastāvdaļas būs jāsameklē gājiena laikā. Dalībniekus sagaidīs svētku vadītāji – Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" amatieru kolektīvu vadītāji un dalībnieki, iejūtoties dažādu pasaku tēlos un izspēlējot teatrālas etīdes. Pēc gājiena atklāšanas visi tā dalībnieki, nesot rokās gaismas lukturīšus, dosies ceļā uz netālu esošo Dzegužkalna parku, kur tos sagaidīs noslēpumainie pasaku rūķi un pasniegs galveno pīrādziņu receptes sastāvdaļu. Dzegužkalna estrādē dalībnieki tiks aicināti izspēlēt latviskus ticējumus, tradīcijas, rotaļas, dziesmas, lai latviskā gaisotnē atzīmētu gan Adventa laiku, gan gaidāmos ziemas saulgriežus. Pēc tam gājiena dalībnieki dosies atpakaļ uz Rīgas Kultūras centra "Iļģuciems" pagalmu, kur tiks iedegta Iļģuciema skaistākā svētku egle, un ar Rūķu saimnieces palīdzību uzburti Ziemassvētku pīrādziņi.

Dalība pasākumā bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Latvijas labumi - ābolu sidrs un steiks! Lauku Ceļotājs
Aicinām - ceturtdien, 12. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00, garšu ballīte Āgenskalna tirgū! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2025 - 16.06.2025 Saulgriežu ielīgošana “π-Dzīdam” Upītē Balvu TIC
21.jūnijā 21:00 Saulgriežu ielīgošana tradicionālajā pasākumā “π-dzīdam” Upītē, Balvu novadā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com