Pirmajā pusgadā lidostā «Rīga» apkalpoti vairāk nekā 400 tūkstoši pasažieru

Paplašinoties ceļošanas iespējām Eiropā, lidostā “Rīga” šā gada pirmajā pusgadā apkalpoti gandrīz 406 tūkstoši pasažieru, sasniedzot 14% no 2019.gada rādītājiem, liecina dati par lidostas darbības rezultātiem 2021.gada pirmajos sešos mēnešos.

Pirmajā pusgadā lidostā apkalpoti 405,8 tūkstoši pasažieru, kas ir par 86% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā laika posmā. Tostarp 87 tūkstoši pasažieru lidostu “Rīga” izvēlējās kā tranzīta punktu ceļojumiem uz tālākiem galamērķiem.
Šā gada jūnijā lidostā apkalpoti gandrīz 160 tūkstoši pasažieru - par 85% vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad lidosta apkalpoja 85 tūkstošus pasažieru. Līdz ar to pasažieru skaits vasaras pirmajā mēnesī ir sasniedzis 20% no 2019.gada rādītājiem.

Jūnijā turpināja palielināties arī lidostā “Rīga” apkalpoto lidojumu skaits – apkalpoti 3116 lidojumi, kas ir par 814 lidojumiem vairāk nekā mēnesi iepriekš. Kopumā šā gada sešos mēnešos lidostā pacēlušies un nosēdušies 11 443 gaisa kuģi, un lidojumu skaits 2021.gadā, salīdzinot ar 2019. gadu, ir samazinājies par 72%.

Aviokompānijām atjaunojot darbību lidostā “Rīga”, aizvien plašāks kļūst arī maršrutu tīkls - šonedēļ no Rīgas iespējams doties uz 83 galamērķiem, bet kopumā vasaras sezonā, kas ilgs līdz oktobrim, aviokompānijas plāno piedāvāt lidostas “Rīga” pasažieriem vairāk nekā 95 galamērķus.

“Lidojumu rezervācijas un lidsabiedrību iesniegtie lidojumu saraksti ļauj cerēt, ka jūlijā un augustā pasažieru skaita pieaugums turpināsies. Šomēnes lidostā "Rīga" varētu tikt pārvadāti jau aptuveni 300 000 pasažieru, kas būtu 30-35% no 2019.gada līmeņa. Pieaugot pasažieru un apkalpoto lidojumu skaitam, esam sākuši palielināt darbinieku skaitu, tostarp aicinot atpakaļ tos kolēģus, ko pandēmijas izraisītās krīzes ietekmē bijām spiesti atlaist pērn,” norāda lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Jūnijā lidostā “Rīga” apkalpotas 2180 tonnas kravu, un salīdzinājumā ar pērnā gada jūniju kravu apjoms ir palielinājies par 20%. Kopumā 2021.gada pirmajā pusgadā lidostā “Rīga” apkalpoti jau vairāk nekā 12 tūkstoši tonnu kravu – par 25% vairāk nekā pērnā gada attiecīgajā periodā.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 15.06.2025 Peoniju dārza svētki Tukuma TIC
Romju pojenēs - diena ziedu krāšņumā ar dzeju, mūziku un smaržām. Sarunas ar peoniju audzētājiem, radošā darbnīca “Mana sapņu peonija”, | Skatīt vairāk
Latvija
Ieelpo pavasari Pelēču ezera purva takā Preiļu novada TIC
Pelēču ezera purva dabas izziņas taka pavasarī aicina apmeklētājus iepazīt unikālu purva ainavu un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2025 - 16.06.2025 Saulgriežu ielīgošana “π-Dzīdam” Upītē Balvu TIC
21.jūnijā 21:00 Saulgriežu ielīgošana tradicionālajā pasākumā “π-dzīdam” Upītē, Balvu novadā. | Skatīt vairāk
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com