Aicina uz pūtēju orķestru Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncertu

Šo svētdien, 12.jūnijā, pulksten 17:00, koncertdārzu “Pūt, vējiņi!” pieskandinās Kurzemes un Pierīgas pūtēju orķestri, kas Liepājā pulcēsies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ieskaņas koncertā.

Koncertā uzstāsies PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas pūtēju orķestris „Liepāja” (diriģents Valērijs Šestilovskis), Ventspils kultūras centra pūtēju orķestris „Ventspils” (diriģents Dainis Brauns), Dienvidkurzemes novada Kazdangas pagasta pūtēju orķestris „Kazdanga” (diriģents Guntis Simanovičs), Ventspils novada Ugāles pagasta tautas nama „Gaisma” pūtēju orķestris „Ugāle” (diriģenti: Jānis Smilga un Laura Mačtama), Tukuma pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris „Tukums” (diriģents Māris Rozenbergs), Talsu Tautas nama Talsu pūtēju orķestris (diriģents Raitis Rērihs), Ogres novada Madlienas pagasta kultūras nama pūtēju orķestris “Madliena” (diriģents Ēriks Miezis) un Siguldas Mākslu skolas „Baltais flīģelis” un Siguldas Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” (diriģenti Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš). Koncerta mākslinieciskais vadītājs: Jānis Retenais, režisore: Elīna Apsīte.

Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte uzsver: “Dziesmu un deju svētku tradīcijas pastāvēšanā pūtēju orķestriem jau izsenis bijusi nozīmīga loma. Šobrīd XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 40 Latvijas pūtēju orķestri. Dziesmu un deju svētku kopienai aizvadītie gadi ir bijuši ļoti sarežģīti, tāpēc esam gandarīti par māksliniecisko kolektīvu paveikto ceļā uz 2023. gada lielnotikumu – tā, 22.maijā Svētku ieskaņas koncerts Aucē parādīja pūtēju orķestru apņēmību un gatavību startam. Aicinām Liepājas iedzīvotājus un viesus izmantot iespēju baudīt pūtēju orķestru skanējumu atjaunotajā koncertdārzā.”

Pūtēju orķestru ieskaņas koncertu sērija iesākās 22.maijā Aucē, turpinājās ar koncertiem Preiļos, Madonā un Valmierā, bet Liepājā izskanēs noslēguma koncerts.  Pūtēju orķestru lielkoncertu Svētkos iecerēts veidot kā ceļu no tradīcijas sākuma līdz mūsdienīgam skanējumam, parādot, cik daudzpusīgs, atšķirīgs un krāšņs ir pūtēju orķestru sniegums. Plānots izcelt 150 gadu laikā atskaņoto un laika pārbaudījumu izturējušo, tautā iemīļoto pūtēju orķestru repertuāru.

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru ieskaņas koncertus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Preiļu novada pašvaldību, Madonas novada pašvaldību, Valmieras novada pašvaldību un Liepājas pašvaldību. Ieeja koncertā ir bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 31.05.2025 Velo, auto un moto Bauskas novadā Bauskas TIC
Ja ar velo, auto un moto esi uz “Tu”, tad priecājies, jo Bauskas novadā ar to saistāmi 7 aktīvās atpūtas objekti! | Skatīt vairāk
Latvija
TOP 7 Zemgales kāzu svinību vietas Zemgales Tūrisma asociācija
Ja plāno kāzas, ieskaties un atklāj Zemgales labākās svinību vietas - | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2025 - 31.05.2025 Sezonas atklāšana Ērmaņu muižā Alūksnes TIC
Sestdien 31. maijā 18.30 Ērmaņu muižā, kur saimnieko muižnieks Uģis Prauliņš, aicināti uz 2025. gada sezonas atklāšanas pasākumu! | Skatīt vairāk
VeseLīgošana "Jaunķemeros" Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - | Skatīt vairāk
no 297 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com