Turaidas muzejrezervātā norisināsies svētki «Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!»

Jau tradicionāli augusta pirmajā svētdienā Turaidas muzejrezervāts aicina ģimenes ar bērniem uz izzinošiem svētkiem, un 2019. gada 4. augustā no 15.00 līdz 18.00 svētkos "Šodien Turaidas muiža pieder bērniem!" lieli un mazi aicināti iepazīt Turaidas muižas saimniecisko centru, senos muižas amatus un jauno ekspozīciju "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis" atjaunotajā muižas Klaušinieku mājā.

Visu svētku laiku radošās darbnīcās varēs noskaidrot, kādi darbinieki muižā strādājuši, uzzināt, ko darījis kokamatnieks, klētnieks, skroderis, zivkungs, vešeriene, istabmeita un skolmeistars, kā arī iemācīties kādu viņu amata prasmi un salīdzināt senos arodus ar mūsdienu profesijām. Apmeklētājus sagaidīs muižas pārvaldnieks, kurš ar spēles elementiem rosinās bērnus kļūt par kādu no muižas darbiniekiem un izmēģināt darīt viņu amata darbus.

Tiks vadītas īpašas ekskursijas ģimenēm ekspozīcijā "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis", kurā veidots stāsts par zemnieka ceļu no klaušinieka statusa līdz savas valsts dibināšanai. Ekspozīcijai ir trīs telpiskas sadaļas: "Klaušinieks", "Saimnieks", "Pilsonis", kurās vēstījuma pamattēmas ir: Brīvība – Cīņa par brīvību; Zeme un Darbs; Valstiskuma ideja – Valsts; Izglītība un Kultūra; Dzimta, ģimene un sadzīve. Tās vijas cauri visām trim sadaļām, kurās atklāti 35 vēstures stāsti. Ekspozīciju papildina sajūtu gleznas, animācijas filmas, videostāsti un digitālās programmas, kā arī otrajā stāvā iekārtota interaktīva izziņas telpa bērniem. Ekspozīcija ir mākslinieciski un interaktīvi bagāta, tāpēc tā ir saistoša gan lieliem, gan maziem. Speciāli šim pasākumam tiek veidota arī nodarbība "Kas ir klaušinieks?"

PROGRAMMA

15.00 – 15.30 – EKSKURSIJA ģimenēm jaunajā ekspozīcijā "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis"

15.30 – 16.00 – NODARBĪBA "Kas ir klaušinieks?" un kāda sena darbarīka izgatavošana

16.00 – 16.30  –  IZZIŅA PASTAIGA  "Ko slēpj Turaidas muižas mežaparks?" Starptautiskā projekta "Dārza pērles" ietvaros dabas pētnieks Māris Olte iejutīsies Turaidas mežsarga tēlā un stāstīs par mežaparka skaistākajām, interesantākajām un senākajām dabas vērtībām.

16.30 – 17.00 – EKSKURSIJA ģimenēm jaunajā ekspozīcijā "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis"

17.00 – 18.00  – Liepājas Ceļojošā LEĻĻU TEĀTRA "Maska" IZRĀDE "Draudzēsimies!" un rotaļas kopā ar izrādes tēliem

Visu svētku laiku:

15.00 – 18.00 – RADOŠĀS DARBNĪCAS "Iepazīsti muižas darbiniekus!"

Kas ir dārznieks, klētnieks, skolmeistars, vešeriene, zivkungs, skroderis un šuvēja?

Ko darīja rakstvedis un muižas pārvaldnieks? Atbildes uz šiem jautājumiem rast un vēl daudz ko saistošu uzzināt varēs ģimenes, kopīgi pavadot laiku, viesojoties Turaidas vēsturiskajā centrā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasaris Salmeja ezera skatu tornī Preiļu novada TIC
Salmeja ezera skatu tornis pavasarī vilina apmeklētājus ar elpu aizraujošu ainavu un dabas plaukstošo skaistumu. | Skatīt vairāk
Latvija
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Restorāni un kafejnīcas ar āra terasi Bauskas TIC
Bauskas novads piedāvā plašu izvēli – no jaukām kafejnīcām līdz mājīgiem restorāniem ar āra terasēm. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2025 - 31.05.2025 Velo, auto un moto Bauskas novadā Bauskas TIC
Ja ar velo, auto un moto esi uz “Tu”, tad priecājies, jo Bauskas novadā ar to saistāmi 7 aktīvās atpūtas objekti! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com