Pašmāju picērija radījusi pirmo melno picu Latvijā

Pašmāju e-picērija "Pica Rīga", iedvesmojoties no pasaules garšām, radījusi pirmo, melno picu Latvijā. Krāsa, kas daudzus varētu mulsināt, patiesībā ir sēpijas jeb tinteszivs tinte, kas picas pamatnei piešķir kaislīgi melnu krāsu, aromātu un izteiksmīgu garšu. Tā ir pica, kas apvieno klasisko beļģu mīdiju garšu ar Itālijas notīm, savukārt gleznainais vizuālais noformējums tapis, iespaidojoties no Rīgā tapušā ģimenes uzņēmuma melnā logo.

Tā kā sēpijas tintes pigments ir gaismas izturīgs – Renesanses laikā, 18.gs. un agrīnajā 19.gs. –, to izmantoja akvareļos, stikla krāsošanai un tintes pagatavošanai. Mūsdienās to iecienījuši Eiropas labākie pavāri, kas ēdienu mīl pārvērst mākslā. "Pavāra vīzija par šo picu radās, iedvesmojoties no uzņēmuma logo melnās krāsas, kā rezultātā tika apvienota klasiskā beļģu mīdiju garša ar saulainajām Itālijas notīm. Zinot, ka beļģi mīdijas mēdz pasniegt ar fritētiem kartupeļiem vai kartupeļu čipsiem, ilgi nebija jādomā, lai picu papildinātu ar brīnišķīgi plānām kartupeļu ripiņām," stāsta e-picērijas "Pica Rīga" veidotājs Normunds Bērziņš.

Sēpijas melnā tinte plaši tiek izmanto kulinārijā kā dabiska pārtikas krāsviela un garšviela, kas dod izteiktu melno krāsu un unikālu "jūras" sāls garšu. Apvienojumā ar beļģu iecienītajām mīdijām, melnā pica ir unikāls produkts picas cienītājiem Latvijā. Katrai valstij ir savas receptes – itāļi mīdijas gatavo kopā ar pastu, spāņi paeljā, jaunzēlandieši tām pievieno īpašu vinegretu. Savukārt latvieši nolēmuši, ka ar e-picērijas jauno, nu jau vienpadsmito picu melnā "Pica Rīga", mīdijas kļūs par gurmānu iecienītu picas sastāvdaļu.

Jaunā, melnā pica ir stratēģisks lēmums e-picērijas tālākā attīstībā, paplašinot piedāvājumu ne vien ar netradicionālu garšu un veselīgām, no pašmāju produktiem gatavotām picām, bet īpaši uzsverot arī picu vizuālo noformējumu. Tas spēlēs būtisku lomu arī e-picērijas plānotajā  restorānā. "Visas picas pieejamas tikai pēc pasūtījuma un ar piegādi. Turklāt, sekojot līdzi uztura tendencēm, picu sortimentu papildina arī bezglutēna čipsu uzkoda. Bet tas vēl nav viss, jo tuvākā nākotnē katrai picai tiks piemeklēts īpaši izvēlēts vīns, ko klienti varēs pasūtīt komplektā, vai drīzumā baudīt uz vietas mūsu restorānā," stāsta N.Bērziņš.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2025 - 10.06.2025 Restorāni un kafejnīcas ar āra terasi Bauskas TIC
Bauskas novads piedāvā plašu izvēli – no jaukām kafejnīcām līdz mājīgiem restorāniem ar āra terasēm. | Skatīt vairāk
Latvija
Saulgriežu ielīgošana “π-Dzīdam” Upītē Balvu TIC
21.jūnijā 21:00 Saulgriežu ielīgošana tradicionālajā pasākumā “π-dzīdam” Upītē, Balvu novadā. | Skatīt vairāk
Daba. Skaņa. Es. – īpaša vasaras diena Jaunmoku pils
Mūzika, meditācija un vasaras noskaņa 15. jūnijā pl. 12.00 Jaunmoku pils aicina uz īpašu dienu, kurā savijas daba, gongu meditācija un Kārļa | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.06.2025 - 13.06.2025 Mūzikas un auto enerģijas festivāls Balvu TIC
21.jūnijā Balvu novada Lazdukalna lidlaukā notiks Mūzikas un auto enerģijas festivāls "Automuzons". | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com