Kļūda: pilots sajauc Venēru ar citu lidmašīnu un izraisa negadījumu

Kanādas gaisa satiksmes drošības institūcijas publicējušas atzinumu par kādu gandrīz gadu vecu starpgadījumu, kurā cieta 16 cilvēki. Kādas Air Canada lidmašīnas otrais pilots, pamodies pēc neilgas atpūtas, ieraudzījis, ka viņa vadītajai lidmašīnai pretim lido kāds cits lidaparāts, tāpēc veicis strauju manevru sāņus. Izmeklēšanā noskaidrots, ka tā nav bijusi cita lidmašīna: pilots par lidmašīnu noturējis spožo planētu Venēru.

Pusdienlaika miedziņš ar sekām: Air Canada pilots, neievērojis priekšrakstus, kas prasa, lai pēc maksimums 40 minūšu ilgas atpūtas piloti ievērotu 15 minūšu pamošanās fāzi, uzreiz ķēries pie lidmašīnas vadīšanas, reaģējot uz kolēģa norādi, ka 300 metrus zemāk strauji tuvojas kāda militārā lidmašīna. Miegainais kolēģis savukārt pamanījis kaut ko tieši priekšā savai lidmašīnai, tāpēc veicis strauju manevru sānis, lai izvairītos no iedomātās sadursmes. Lidmašīna ar 95 pasažieriem un astoņiem apkalpes locekļiem bija ceļā no Toronto Kanādā uz Cīrihi Šveicē. Straujā manevra dēļ no savām sēdvietām izkrita vairāki nepiesprādzējušies pasažieri, 14 pasažieri un divi apkalpes locekļi tika savainoti, septiņiem pēc nosēšanās Cīrihes lidostā nācās pavadīt laiku slimnīcā.

Izmeklēšanā secināts, ka starpgadījumā vainojams pilots, kas nav ievērojis obligāto 15 minūšu pamošanās pauzi, kuras laikā vadīt lidmašīnu ir aizliegts, jo cilvēks pēc miega vēl nav pilnībā pamodies un koncentrējies tik nopietnam un atbildīgam uzdevumam kā lidmašīnas vadīšana.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
CENU BUMS ANTALJA! ⛱ Tez Tour Latvia
Rezervēšana no 04.06.2025. līdz 20.06.2025. noteiktām viesnīcām - ar ierašanos līdz pat Vasaras sezonas beigām. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.06.2025 - 17.06.2025 ALDEMAR OLYMPIAN VILLAGE (5) Atlantic Travel
Peloponesa, Grieķija. Viesnīcai ir milzīga teritorija ar skaisti koptiem dārziem, gara krasta līnija un plaša smilšu pludmale. | Skatīt vairāk
no 1230 EUR
Vaboles muižas parks TAKA
Vaboles parks ir veidots kā ainavu jeb angļu stila grāfu Plāteru-Zībergu pusmuižas parks (19. gs.). | Skatīt vairāk
Subates Ezermalas parks TAKA
Subates Ezermalas parks ir vasaras sezonas iecienītākais subatiešu un viesu objekts. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com