Kāpēc viesnīcas neizvēlas Latvijā augušas egles?

Kāpēc viesnīcas neizvēlas Latvijā augušas egles?

Tuvojoties Ziemassvētku laikam, Travelnews.lv secināja, ka vairākās Rīgas viesnīcās uzstādītas eglītes, kas nav augušas Latvijā - tās šurp atgādātas no Dānijas, no Skandināvijas valstīm. Kādēļ gan viesnīcas neizvēlas Latvijas mežos augušas egles? Lai noskaidrotu šo jautājumu, tūrisma ziņu portāls Travelnews.lv lūdza komentāru nacionālā botāniskā dārza Salaspilī direktoram Andrejam Svilānam.

Andrejs Svilāns: "Iespējams, Ziemassvētku rotājumiem iekštelpās izvēlētas Kaukāza baltegles jeb Abies nordmanniana. To skujas ir garas, slaidas, plakanas un tumši zaļas. Eglīte telpā izplata patīkamu aromātu. Ja to ievieto traukā ar ūdeni, tad eglīte var stāvēt pat mēnesi vai divus, un, ja gaiss telpā ir pietiekoši vēss un mitrs, tad skujas nobirst vien pēc gada. Protams, tad tās jau ir arī redzami izkaltušas, tomēr ilgi nebirst.

Latvijā Kaukāza baltegles nevar izaudzēt, jo klimats te ir par skarbu. Man gan ir zināms, ka deviņdesmitajos gados dažs labs entuziasts bez pakonsultēšanās ar profesionāļiem un dendrologiem iestādīja pat vairākus hektārus Kaukāza baltegļu, tomēr šobrīd no tām saglabājušās vien divas vai trīs un tās noteikti neizskatās pēc Ziemassvētku eglītēm. Latvijā šīs egles varbūt varētu izaudzēt vien Kurzemē, kur ir maigāks klimats. Ja rotājumam izvēlēta šāda egle, kas ir vieglāk kopjama, tā visdrīzāk nav augusi Latvijā.

Latvijas egles, piemēram, parastās egles vai sudraba jeb asās egles salīdzinoši gan, protams, ir dekoratīvas, tomēr tās ir asākas, durstīgākas, arī skujas birst daudz ātrāk."

Papildus Andrejs Svilāns pavēstīja par jaunumiem Salaspils botāniskajā dārzā - tur šobrīd valda rāms ziemas miega noskaņojums, tomēr to ik pa brīdim iztraucē slēpju švīkstoņa. Botāniskajā dārzā ziemā iespējama distanču slēpošana un slēpotāji var izmantot tos dārza celiņus, kur ziemā nenotiek braukšana. Maksa par slēpošanu ir ieejas maksa botāniskajā dārzā - 1,50 Ls. Ziemā lielisks skats paveras uz apsnigušajiem skujkokiem - tieši ar sniega segu īpaši labi var pamanīt atšķirības, kas raksturīgais katrai no ļoti daudzajām skujkoku sugām, kas apskatāmas Salaspils botāniskajā dārzā. Protams, ziemā botānisko dārzu var apmeklēt arī oranžēriju dēļ, kur apmeklētājus priecē dažādi ziedoši augi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Peoniju ziedu parāde 2025" Kalsnavā Madonas TIC
Šogad “Peoniju ziedu parāde” būs īsti svētki!Atzīmējot 50 gadu jubileju, arborētums katru JŪNIJA sestdienu un svētdienu viesus iepriecinās ar | Skatīt vairāk
Latvija
VeseLīgošana "Jaunķemeros" Rehabilitācijas centrs Jaunķemeri
Šogad Līgosvētkos un Jāņos būs četras brīvdienas atpūtai. Atvēliet laiku sevi palutināšanai ar procedūrām un vingrošanas nodarbībām - | Skatīt vairāk
no 297 EUR
 "Skolas somas" piedāvājums Preiļu novadā  Preiļu novada TIC
Šogad Latvijas skolas somas programmas ietvaros Preiļu novadā pieejami 19 dažādi izzinoši un aizraujoši piedāvājumi! | Skatīt vairāk
Preiļu muižas komplekss un parks pavasarī Preiļu novada TIC
Izbaudi siltās dienas pastaigājoties Preiļu muižas kompleksa un parka plašajā teritorijā. Viss zied un zaļo! | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Ventspils TIC
,


Dome Hotel
,


Estravel Latvia
,


Baltic Beach Hotel & SPA
,

Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com