Venēcijā arhitektam piespriež naudas sodu par neveiksmīga tilta projektēšanu (video)

Venēcija, ar 415 kvadrātmetrus lielo platību un vairāk nekā 260 tūkstošiem pastāvīgo iedzīvotāju, ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Eiropā. Pilsēta atrodas uz 117 nelielām salām, kuras savieno vairāk nekā 370 tilti.

Diemžēl daži no tiem nav izraisījuši viennozīmīgu attieksmi no ceļotāju puses. Šoreiz runa ir par Konstitūcijas tiltu (Ponte della Costituzione – itaļu val.), kas ved pāri slaveno Lielo kanālu. Tiltu projektējis spāņu arhitekts Santjago Kalatrava (Santiago Calatrava) un kopš tā uzstādīšanas 2008. gadā, tilts sabiedrībā vērtēts visai strikti.

Pirmie pārmetumi tika saņemti par tā nepiemērotību cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos. Šī situācija tika atrisināta, uzstādot liftu. Tāpat tilts savos 11 pastāvēšanas gados ir ļoti nolietojies – to ik dienu šķērso tūkstošiem tūristu, kas dodas uz tuvējo vilcienu staciju un autoostu. 94 metrus garais tilts ik dienu burtiski dilst acu priekšā un tam pastāvīgi nepieciešama apkope un uzlabojumi.

Saskaņa ar medija New York Times sniegto informāciju, Romas Revīzijas palāta 2019. gada augustā secinājusi, ka arhitektam vajadzēja paredzēt šo noslogojumu - ņemot vērā, ka Venēcijas masu tūrisma problēma ir labi zināma. Neveiksmīgi projekētā tilta dēļ arhitektam Santjago Kalatravam piespriests ar 78.000 eiro liels naudas sods.

Tilts savu nosaukumu saņēmis par godu Itālijas konstitūcijas 60. gadadienai 2008. gadā. Tas savieno Santa Lucia vilcienu staciju ar Piazzale Roma laukumu.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Gaidīsim Jūs Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Lieliskas idejas tavām brīvdienām! Pasākumi, filmu vakari uz GORS terases, brīvdienas un izstādes gan maziem, gan lieliem! | Skatīt vairāk
Viesu māja “Vintāža” TAKA
Viesu māja “Vintāža” piedāvā atpūtu pašā Dervanišķu ezera krastā, banketu zāli svinību rīkošanai (līdz 45 cilvēkiem). | Skatīt vairāk
Jāņu lielizrāde “Skroderdienas Silmačos” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
22. jūnijā plkst. 20.00 Strenču brīvdabas estrādē Jāņu LIELIZRĀDE – R.Blaumaņa komēdija “SKRODERDIENAS SILMAČOS”. | Skatīt vairāk
no 7 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.05.2025 - 20.06.2025 2 naktis Grand Rose Spa, Sāremā Estravel Latvia
2 nakt1s 2 personām, brokastis un atpūtas piedāvājums // līdz 19.06. | Skatīt vairāk
no 159 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com