Kostarikā ceļotājus brīdina nefotografēties ar dzīvniekiem (video)

Kostarika ir īsta dabas paradīze – apveltīta ar Karību jūras skaistumu, dažādiem valsts mēroga aizsargājamiem tropu dabas parkiem un 850 dažādu putnu sugu krāšņuma daudzveidību.

Vārds Kostarika no spāņu valodas nozīmē – bagātīgais krasts. Ceļotāji cenšas tvert ik katru kumosu no šiem dabas dārgumiem un nereti rīkojas pārdroši. Izrādās, cilvēku tieksme uzņemt bildes no tuva attāluma un, vēl jo vairāk, kāda šķietami nevainīga pašbilde jeb selfijs spēj tiešā veidā kaitēt šai bioloģiskajai daudzveidībai, kas mīt salā. Lai pasargātu Kostarikas dabu, izveidota īpaša akcija #stopanimalselfies.

Kampaņa aicina tūristus atturēties no vēlmes savvaļas dzīvniekus notvert un piedāvāt tiem pārtiku. Kampaņas mērķis ir palielināt izpratni par to, cik negatīvas sekas rada pašbilžu un fotogrāfiju uzņemšana un pasargāt sevi no riskiem, kas draud gadījumā, ja tie neklausa ieteikumiem.

Kostarikas savvaļas dzīvnieki ir valsts aizsargāts īpašums, un, saskaņā ar vides ministra vietnieces Pamelas Castiljo teikto, tieša saskarsme ar savvaļas dzīvniekiem nav pieļaujama – tā rada risku cilvēkiem un izraisa stresu un ciešanas faunai. Viņa atgādina, ka dzīvnieki var arī pārnēsāt slimības vai saslimt ar patogēniem, kurus pārnēsā cilvēki. Šo iemeslu dēļ ir nepieciešams saglabāt drošu attālumu, kad dzīvniekus pamana dabā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mierīga elegance un izsmalcināts mājīgums! Dome Hotel
5 zvaigžņu viesnīca Vecrīgas sirdī, kur stils saplūst ar viesmīlību, 17. gadsimta arhitektūra harmoniski ar mūsdienu tehnoloģijām, un izsmalcināta | Skatīt vairāk
Oceania Cruises Luksus kruīziem 55%  Estravel Latvia
2025. un 2026. gada kruīzi // vairāk kā 90 piedāvājumi // atlaide līdz 55% // Pērc līdz 30.07. - vietu skaits par akcijas cenām ierobežots | Skatīt vairāk
no 2409 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.06.2025 - 17.06.2025 Work And Travel-pēdējā iespēja šaja sezonā Nikos Travel
Ir sākusies pierakstīšanās uz interviju ar labākās Kipras viesnīcās pārstāvjiem, kuras notiks Rīgā (online). Vietu skaits ir ierobežots. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com