Izraēlā atrasta 2200 gadu sena zelta monēta

Arheologi Izraēlas ziemeļos izrakuši vairāk nekā 2000 gadu senu zelta monētu. Pētnieki uzskata, ka tā ir smagākā un vērtīgākā zelta monēta, kas jebkad izrakta Izraēlas teritorijā. Uz monētas, kas izkalta 191. gadā pirms mūsu ēras Aleksandrijā, attēlota kāda ķēniņiene. Pētnieki uzskata, ka tā ir valdnieka Ptolemaja I meita Arsinoja II.

Monēta sver 27,71 gramu - sešas reizes vairāk nekā citas antīkās monētas. Tā dēvēta Arsinojas vārdā. Valdniece bija precējusies ar savu brāli Ptolemaju II.

Arheologi vēsta, ka neparastā monēta noteikti nebija domāta ikdienas komerciālajiem mērķiem, drīzāk tā kalpojusi kā simbols. Iespējams, monēta izkalta par godu ķēniņienei, kas tika pasludināta par dievieti vēl savas dzīves laikā. Otrā monētas pusē attēlots divkāršs pilnības rags, kas simbolizē dievieti.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.05.2025 - 30.06.2025 Brīvdienu māja “Pakrasti” TAKA
Brīvdienu māja “Pakrasti” piedāvā 2 guļbaļķu mājas, jauku lauku pirtiņu ar slotām, lapenes pie ezera un pludmali, laivu nomu. | Skatīt vairāk
Stilīgs jumta terases restorāns un bārs! Stage 22
Rīgas 5 zvaigžņu viesnīcas «Grand Hotel Kempinski Riga» restorāna «Stage 22» apmeklētāji savas maltītes un izcilos kokteiļus var baudīt arī | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.05.2025 - 30.06.2025 Brīvdienu māja “Meijas nams” TAKA
Labiekārtota divstāvu guļbaļķu māja ar 3 guļamistabām, viesību telpu, virtuvi, iekštelpu pirti un āra baļļu ir lieliski piemērota visiem. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


AZA tours
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com