Stambulā bīstas no zemestrīces un cunami

Arno Ter-Saakovs, akciju sabiedrības Alida Tūrs valdes priekšsēdētājs un Saeimas deputāta kandidāts no politiskās apvienības ''Par labu Latviju'', informē Travelnews.lv lasītājus:

Iespējamā zemestrīce Marmora jūrā turpina saistīt sabiedrības uzmanību. „Milliet” laikraksts publicējis interviju ar Stambulas Tehniskās universitātes lektoru Džeļalemu Šengeri, kurš uzskata, ka tuvākajā nākotnē Stambula tiks pakļauta 7 līdz 7,6 ballu (pēc Rihtera skalas) spēcīgu zemes grūdienu iedarbībai.

Pēc zinātnieka vārdiem pašlaik speciālisti mēģina noteikt lūzuma garumu, kas atrodas Marmora jūras dibenā – tas ļaus ar lielāku precizitāti paziņot paredzamo zemestrīces laiku.

Pēc vissliktākā scenārija pazemes grūdienu spēks sasniegs 7,6 balles, pēc optimālā – nepārsniegs septiņas balles. Pēc Džeļalema Šengera domām gan viens, gan otrs daudzmiljonu megapolisē kļūs par traģēdiju. Turklāt spēcīgā zemestrīce var izraisīt seismisku aktivitāti citos lūzumos, kas atrodas netālu no pilsētas. Tas savukārt kļūs par iemeslu cunami un var izraisīt septiņus metrus augstus viļņus, kas gāzīsies pār pilsētu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.06.2025 - 25.06.2025 Eksotiskie ceļojumi Atlantic Travel
Ziemassvētkos un Jaunajā gadā! Taizeme, Vjetnama, Bali, Maurīcija, Meksika, Zanzibāra, Šrilanka, Zanzibāra | Skatīt vairāk
Aicinām Tevi doties jūras ceļojumā! Latvia Tours
COSTA CRUISES nav tikai kruīza kompānija – tā ir leģenda ar vairāk nekā 70 gadu pieredzi, kas savieno klasisku itāļu stilu ar mūsdienu komfortu | Skatīt vairāk
Subates Ezermalas parks TAKA
Subates Ezermalas parks ir vasaras sezonas iecienītākais subatiešu un viesu objekts. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Novatours
,


Turkish Airlines
,


WOOPS
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com