Foto: Fincasupportedholidays.co.uk
Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: Cnn.com/BalticTravelnews.com
Jau otro reizi trīs gadu laikā korporācijai "Walt Disney Company" nācies finansiāli glābt Parīzes Disnejlendu – šoreiz Eiropā populārākā tematiskā atrakciju parka operatora "Euro Disney" refinansēšanai atvēlēti viens miljards eiro.
Kopš "Disneyland Paris" apmeklētājiem durvis vēra 1992. gadā, parks kļuvis par Eiropas populārāko tūrisma objektu apmeklētāju skaita ziņā. Tomēr projekts, kuru "Walt Disney Company" un investori savulaik loloja kā sapni, nu pārvērties īstā murgā – Eiropas ekonomiskās krīzes dēļ pēdējā laikā cietusi parka apmeklētība, liekot kompānijai nonākt finansiālās grūtībās.
Tiek prognozēts, ka šogad "Disneyland Paris" apmeklēs ne vairāk kā 14,1 miljons tūristu, kas ir par 800 000 mazāk nekā 2013. gadā. Arī kompleksā atrodamajās viesnīcās nakšņo aizvien mazāk viesu – to apmeklētības rādītāji šogad varētu būt par aptuveni pieciem procentiem zemāki nekā pērn. Turklāt prognozes liecina, ka kompānija "Euro Disney" šogad cietīs zaudējumus apmērā no 110 līdz 120 miljoniem eiro.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.