Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta fotogrāfiju izstāde «AccessAbility»

Dzīvot ar cieņu, neskatoties uz invaliditāti, ir cilvēka tiesības saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvenciju par personu ar invaliditāti tiesībām. Dodot iespēju ikkatram tikt redzētam un sadzirdētam, mēs ejam pretī ikviena cilvēka tiesībām uz cieņpilnu dzīvi. Izstādē redzami četrpadsmit Zviedrijas un četrpadsmit Latvijas cilvēku ar invaliditāti portreti un personīgie stāsti par līdzvērtīgu dzīvi un iekļaušanos sabiedrībā, par sapņiem, cerībām, bēdām, prieku, darbu, ģimenēm un mīļajiem.

Izstāde “AccessAbility” mērķis ir parādīt, ka mums apkārt dzīvo cilvēki, kuriem ir īpaši jāpielāgojas vai īpaši jādomā kā iekļauties redzīgo, dzirdīgo un staigājošo sabiedrībā, kā lietot infrastruktūru, kura radīta, formāli domājot par līdzcilvēkiem. Izstāde kā Zviedru institūta iniciēts projekts Latvijā aktualizē mūsu attieksmi un iekļaujošas sabiedrības aspektus.

Iekļaujošas un cieņpilnas dzīves iespējas gan no pilsētām, gan laukiem raksturo foto izstādes dalībnieki, kuri tika izvēlēti pēc daudzveidības principa, reprezentējot dažāda vecuma, dažāda dzimuma un cilvēkus ar dažādu invaliditāti. Izstādes dalībnieki tika izvēlēti sadarbībā ar invalīdu un viņu draugu biedrībai “Apeirons”, biedrību “Es redzu”, Liepājas Neredzīgo biedrību, Rotko Mākslas centru, Liepājas un Valmieras mākslas un dizaina vidusskolām, Beverīnas un Kocēnu novada sociālajiem dienestiem.

Foto izstādes dalībnieks Kristaps Kaņuks no Kuldīgas atgādina: “Jums ir divas rokas, divas kājas, Jūs variet pārvietoties – par ko Jūs sūdzaties!” Savukārt Aleksandrs Jevdokimovs no Kocēniem pauž: “Patiecoties savai uzstājībai un apņēmībai, esmu nokļuvis tur, kur esmu vēlējies. Taču invalīdi, kuri nav tik uzstājīgi, nemaz neiet ārā no mājas un neiekļaujas sabiedrībā dēļ sabiedrības attieksmes un nepieejamas vides.” Arta Teivāne no Vimbukroga ir pārliecināta: “Ja būtu iespējams mācīties Latvijā, es noteikti mācītos tepat.” Diāna Grenēvica no Liepājas atzīst, ka “Divi gadi ir par maz, lai iekļautos dzirdīgā sabiedrībā.”

Izstādes fotogrāfi ir Matīss Markovskis (Latvija) Markus Marketiks (Markus Marcetic) (Zviedrija). Izstādes kuratore un producente Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Rīgā Dr.art. Aija Freimane. Projekta “AccessAbility” pasaules tūres vadītāja Silvija Augustinsone (Sylvia Augustinsson), Zviedrijas institūts Stokholmā. Izstāde notiek ar Zviedru institūta un Zviedrijas vēstniecības atbalstu.

Izstādes atklāšana  10. decembrī plkst.12.00 Saules skolā,  plkst.13.00 Rotko centrā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.05.2025 - 05.06.2025 "Iepazīsti kaimiņus Zemgalē" Bauskas TIC
Akcijas ietvaros ikviens ir aicināts doties atklāt jaunas vietas un objektus! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.05.2025 - 01.06.2025 Deju skolas "Demo" sezonas noslēgums Tukuma TIC
koncerts 2 daļās: 1. daļa – “Apskāviens”, 2. daļa – “Muļķa sirds”. Pārtraukumā: Deju skolas grāmatas un citu suvenītu iegāde, | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.05.2025 - 31.05.2025 Tūrisma jaunums “Meitene Mellene MADONĀ" Madonas TIC
Gaidot vasaru, klajā nācis netradicionāls Madonas novada tūrisma ceļvedis. Tas informē par ceļošanas iespējām ģimenēm ar bērniem, skolu klasēm un | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Pastaru vējdzirnavās Preiļu novada TIC
Pastaru vējdzirnavas ir vienīgās Latvijā rekonstruētās holandiešu tipa dzirnavas ar grozāmo vējtveres mehānismu. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Daugavkrasti
,


Rija Domus Hotel
,


Daugavpils TIC
,


Krāslavas TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com