Rotko centrā tikai vienu dienu būs apskatāma mākslinieka Remigijus Venckus izstāde

Tikai vienu dienu, Muzeju nakts laikā, 2019. gada 18. maijā no plkst. 19.00 līdz 24.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma pazīstamā lietuviešu mediju mākslinieka Remigijus Venckus fotogrāfiju izstāde "Solaris", kas tapusi, iespaidojoties no poļu filozofa Staņislava Lema idejām zinātniskās fantastikas romānā "Solaris".

Prof. Dr. R. Venckus ir mākslas kritiķis un mediju mākslinieks, Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes Fundamentālo zinātņu fakultātes Grafikas sistēmu katedras profesors. R. Venckus ir arī mediju mākslinieks, kas parasti darbojas fotomākslas jomā. Viņa daiļrades pamatmotīvi ir atmiņa, laiks un personiskā pieredze, kā arī vīrieša ķermeņa un seksualitātes interpretācijas. Piedalījies 30 grupu izstādēs ārvalstīs un 37 grupu izstādēs Lietuvā, kā arī sarīkojis 50 personālizstādes Lietuvā un 5 ārzemēs. Lietuvā R. Venckus ir pazīstams kā mākslas kritiķis, kurš recenzē laikmetīgās mākslas izstādes un raksta par glezniecību, fotografēšanu un video mākslu.

Brīvajā laikā mākslinieks aizraujas ar grāmatu lasīšanu. Izlasot romānu "Solaris", pēc mākslinieka domām, vienu no neaizmirstamākajām zinātniskās fantastikas grāmatām, kuru sarakstījis daudzu starptautisku balvu laureāts, poļu intelektuālis un filozofs Staņislavs Lems, R. Venckus sāka veidot Lema krāšņajai zinātniskās fantastikas idejai veltītu fotogrāfiju ciklu. Tas tika darīts, laiku pa laikam fotografējot savādas un īpatnas arhitektūras detaļas, apvienojot dažādus attēlus jaunās konstrukcijās, lai veidotu jaunu iespaidīgu ciklu, kurā varētu intuitīvi paust savas jūtas par vientulību – to vientulību, kas jau ir atainota un izkropļota daudz un dažādos jaunās, neeksistējošās realitātes fotoattēlos.

Jautājums ir par to, kas patiesībā ir "Solaris", un māksliniekam šķiet, ka tā ir nemateriāla matemātiska formula, līdzīga netveramai džeza mūzikai, kas aizved neierobežotā improvizācijā.

Izstāde skatāma bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mājražotāju tirdziņš Rundāles Avotos Bauskas TIC
Apmeklē mājražotāju un amatnieku tirdziņu Rundāles Avotos! | Skatīt vairāk
Latvija
Iegūsti padziļinātas zināšanas viesmīlībā! Biznesa augstskola Turība
Turība piedāvā studiju programmu “Viesnīcu pakalpojumu organizators”, kur nepieciešamās zināšanas var iegūt īsā laikā - tikai 2,3 gados! | Skatīt vairāk
"Mājas kafejnīcu dienas" Ārdavas muižā Preiļu novada TIC
“Mājas kafejnīcu dienu” ietvaros apmeklētājiem būs iespēja klātienē redzēt un piedzīvot Ārdavas muižas atdzimšanas stāstu. | Skatīt vairāk
Smukums Tukuma apkārtnes dārzos. Tukuma TIC
Tukuma pusē dārzu ir ne viens vien – gan rožu dārzs, gan peoniju dārzi, īrisu un košumdārzi. Čadīgākie saimnieki atver savu dārzu vārtus | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com