21. decembris vēsturē: Izgudro pirmo Ziemassvētku lampiņu virteni!

Šodien, 1880. gada 21. decembrī, Tomas Edisons izgudroja pirmo Ziemassvētku lampiņu virteni. Gaismiņas tika pakārtas virs viņa Menlo parka laboratorijas. Pirmie, kas ieraudzīja virtenes, bija vilciena pasažieri, jo vilciens gāja tieši gar laboratoriju.

Tas notika salīdzinoši sen 1880. gadā, taču pasaulei vajadzēja 40 gadu, lai Ziemassvētku lampiņu virtenes padarītu par Ziemassvētku tradīciju.

Pirms elektriski darbināmajām lampiņām, ģimenes, lai radītu Ziemassvētku sajūtu, eglītēs ievietoja sveces. Tas bija ļoti bīstams pasākums, jo vairākas Ziemassvētku eglītes nodega.

Pirmais, kurš ievietoja Ziemassvētku lampiņas eglītē, bija Edvards H Džonsons 1882. gadā. Viņš salika kopā 80 sarkanas baltas un zilas gaismiņas vienā lielā virtenē un izlika tās ap eglīti, lai citi varētu baudīt svētku prieku.

Nav brīnums, ka lampiņu virtenes ilgi nekļuva par tradīciju, jo, mūsdienu naudā, viena virtene esot izmaksājusi ap 2000 ASV dolāriem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Īsās brīvdienas Billundā Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, 2 naktis viesnīcā, brokastis, 2 dienu ieejas biļete Legoland | Skatīt vairāk
no 565 EUR
Viesnīca “Sventes muiža” TAKA
Viesnīca piedāvā komfortablus numurus, mājīgu restorānu, smēķēšanas salonu, biljardu, krievu un turku pirtis, burbuļvannu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.05.2025 - 31.05.2025 SVARĪGI! Antālijas lidostā izmaiņas! Latvia Tours - Berga bazārs
No 15.04. Pases kontrole ir pārcelta uz jauno moderno ēku, un ceļš līdz iekāpšanai lidmašīnā tagad ir īsts piedzīvojums | Skatīt vairāk
Tabores muiža TAKA
Muiža celta 19. gadsimta 2. pusē (iespējams 1875. gadā). 1.pasaules kara laikā muiža stipri cietusi. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs semināru telpas
,


Jurmala Golf Club & Hotel
,


Rixwell Elefant Hotel semināru telpas
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com